Ratakadun ja Hannunpurontien riesteys

Tänään Iisalmessa Ratakadun varressa lähellä Hannunpurontien risteystä oli Venäjän kilvissä maasturi tien laidassa parkissa. Katolla oli ainakin metrin pituinen antenni. Mitähän se oikein puuhasi? Onko lähellä kännykkä mastoja vai mitä mielenkiintoista?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

varmaan agenttipuuhissa,hehheeeee !

Äänestä
  • Se tuli itsellenikin ekana mieleen :D

    Äänestä

Itsekkin ajoin tuota kautta tänään ja on siellä joku masto tien ja ohitustien välissä. Onkohan muuten poliisi/armeija kuinka tietoinen näistä asioista? Siis että Venäläiset jotain signaalia kalastelevat? Säätävät jammerit kohdilleen?

Äänestä
  • ei tartte venäläisten tulla tänne asti singaalin perässä,kyllä ne saa ne singaalit sieltä venäjältäkin napattua jos haluavat

    Äänestä

onko siellä enää ketään?
ellei, senhän antennin voisi viedä nyt löytötavaratoimistoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HaukkaHuomaaKaiken kirjoitti:

Tänään Iisalmessa Ratakadun varressa lähellä Hannunpurontien risteystä oli Venäjän kilvissä maasturi tien laidassa parkissa. Katolla oli ainakin metrin pituinen antenni. Mitähän se oikein puuhasi? Onko lähellä kännykkä mastoja vai mitä mielenkiintoista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu