Sohvaperunat perjantain paras ohjelma . Suosikki on Jorma ja hänen rouvansa soile Rovaniemellä .
Sohvaperunat
28
2947
Vastaukset
- Pehvasorinat
Kauheeta shittiä.
- Hyväohjelma
On Kiva kooste tv ohjelmista. Pikakelaus telkkariin ja joskus olen saanut jopa vinkin , katsonpa minäkin tuon ohjelman.
------
Se lapsiperheen vanhemmat hieman kireitä , pojat on poikia. - EhkäNiin
Ne lesbot on parhaita ja homopari tokana! Onko tommosii oikeesti, mitä ne niinku tekee elvässä elämässä??? Näytteleekö ne vai onko ne oikeesti noin pihlla tästä mailmasta???
- Anonyymi
Hyi saatana.
- sohvaperuna22
Ne lesbot on kyllä niin hyviä. Tikku ja lihapulla. Tikku on aina vihainen ja sitä vituttaa ihan kaikki ja lihapulla yrittää olla positiivinen ja iloinen.
- Anonyymi
Hyi saatana.
- pölöpölö77
Loistava ohjelma ja loppuiko vaiko meni kesätauolle?
- SiisVähänköMäNytEsitän
Huono ohjelma.. Nää sohvaperunat vetää jotain roolia koko ajan, eivät oo aitoja. Tiedostavat liian hyvin kameran olemassaolon. Ainoat aidot tyypit on ne papat ja mammat.
- Aslakk
Jormahan oli Rovaniemellä jonkinlainen julkkis jo 80-luvulla, kun hän työaikana kuskasi teinityttöjä virka-autolla.
- ubberi
häh? Millä virka-autolla?
- Toipilastöllöttäjä
Turkulainen perheenisä näyttää tosi paljon Tauskilta, sen ylähuuli on aivan samanlainen. Oisko veli? No, olkoon. Perhe on jotenkin tympeä.
(saa arvostella koska ovat töllöön pärstänsä halunneet)
Mimmit valkoisella sohvalla: vasemman puoleisesta tulee vähän mieleen eräs Julia, (rip).. Hidasta narisevaa puhetta, nyrpeä ilme.. No hauskoja ovatä nämäkin:)
Paras pari on Jari ja Sanna Helsingistä. Mitä tämä Sanna mahtaa tehdä työkseen, on jotenkin tutun näköinen..
Ps. Missä on vilkasta keskustelua esim. TIS ja Bachelor -ohjelmista? Ylllätyin kun täällä ei ollutkaan omaa osiota noille taatusti keskustelua herättäville ohjelmille.. Vauva-palstaa en jaksaisi selata.- jotainlöytyy
Suomen Bachelorista on ollut jonkinn verran suomi24 ( suhteet?) "sinkut" ketjussa. Ei sielläkään montaa viestiä ole ollut, mitä luin joku päivä sitten.
Miksipä ei voisi kirjoitella tositv-osiossakin ? Kukaan ei ole aloittanut?
- tius
Minustakin se vanhemmanpuoleinen pariskunta, jotka katsoo TV:tä keittiössä (!), on paras. Niillä on keskenään rento meininki, ei tunnu olevan kauheasti piileviä jännitteitä tai kilpailuhenkeä. Ja hauskat kommentit ja keskinäinen kemia. Mä luulen, että niillä toimii seksi ihan hyvin, sen verran suopeasti toisiinsa suhtautuvat.
- bumtsipum
Niina on ehdoton suosikki. Tämänpäiväsessä erittäin kuumana harmaa toppi päällä :p
- KaikillaMausteillaMulle
Paras on se Eija vai oliko se Aija joka äitinsä kanssa on siinä, oliks se nyt Ranualta tai jostain grillikioskin myyjä, no enivei kaunis ja ihana on.
- tziigailija
Tosi hot.
- valkoraitaverkkarit
tziigailija kirjoitti:
Tosi hot.
Jos tukan laittais niin olis ihan kivan näköne. Itse katon kalsarit (mahollisesti likaset) päällä telkkaria mut siitä huolimatta sais ranuan tyttö pukeutuakkin paremmin
- HiemanVäsynyttä
Minusta ehdottomasti ärsyttävin on se llllllapsillensa lässyttävä kiihkoisä.
- Anonyymi
Parhaaksi valittiin taas! Hieno ele palkinnon hakijoilta,.näyttivät rauhan merkit käsillään/sormillaan. Kiitos. Rauhaa tarvitaan, ei voittajia, eikä häviäjiä
- Anonyymi
Riihimäen naurava ylipainoinen juippi pilaa koko ohjelman. Nauraa räväyttää joka ikisen lauseen perään, lieneekö sillä kaikki kohdallaan.
- Anonyymi
Soile ja Jorma ovat kuin Huutokauppakeisari pariskunta. Eivät ole kummatkaan suosikkejani.
En katso enää Huutokauppaa, mutta Rovaniemen pariskunta ärsyttää joka kerta kun näkyvät Sohvaperunoissa. Mitä vähemmän näkyvät, sen parempi. - Anonyymi
En ole katsonut kuin josksu harvoin kun ei ole muuta kiinnostavaa. Yllätys kun viimeksi näytettiin vanhoja jaksoja miten muuttuneet, jotkut olleet tosi kauan mukana. En tiennyt edes kestäneen noin kauan.
- Anonyymi
Riksun possu….yök.
- Anonyymi
Tyhmii junttei täynnä, ja tottakai perkeleet nämä oksettavat perseitten paljouden edustajat, ne kuuluisat luonnottomat ja epänormaalit suuntautuneet munalliset jotka naivat toisiaan ja munattomat, jotka myös naivat toisiaan.
- Anonyymi
Mikset ole itse vaan sohvaperuna, turha nyita töllätä.
- Anonyymi
Kyllä on LUONNOLLISTA JA NORMAALIA, PERKELE.
Yök yök yök. - Anonyymi
Rovaniemen pariskunta ei kuulu suosikkeihini. Ukko mumisee niin, ettei puheesta saa aina mitään selvää. Ei pidä juuri mistään näkemästään. Rouva itkee ja nauraa vuoron perään. Ilmeet ovat toisinaan muutenkin omituista irvistelyä.😬
- Anonyymi
Kuinkahan paljon niissä on tai ollut homo/lesbopareja? Ei minua haittaa enkä ole katsonut kuin satunnaisesti joskus harvoin, mutta aika vähän näyttää mies-naispareja olevan. Ylen tyyliin myös mahdollisimman paljon matuja, mutta samahan se on muillakin kanavilla, jokaisessa realityssa tms kiintiövähemmistöjä suhteettoman paljon.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1767328
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes803149- 572285
Kolari Klaukkala
Kaksi teinityttö kuoli. Vastaantulijoille ei käynyt mitenkään. Mikä auto ja malli telineillä oli entä se toinen auto? Se671455Ukraina ja Zelenskyn ylläpitämä sota tuhoaa Euroopan, ei Venäjä
Mutta tätä ei YLE eikä Helsingin Sanomat kerto.3681402- 571333
Ooo! Kaija Koo saa kesämökille öky-rempan:jättimäinen terde, poreallas... Katso ennen-jälkeen kuvat!
Wow, nyt on Kaija Koon mökkipihalla kyllä iso muutos! Miltä näyttää, haluaisitko omalle mökillesi vaikkapa samanlaisen l201286Toivoisin, että lähentyisit kanssani
Tänään koin, että välillämme oli enemmän. Kummatkin katsoivat pidempään kuin tavallisesti toista silmiin. En tiedä mistä171051Kevyt on olo
Tiedättekö, että olo kevenee kummasti, kun päästää turhista asioista tai ihmisistä irti! Tämä on hyvä näin <3841018Olisinpa jo siellä, otatkohan minut vastaan
Olisitpa lähelläni ja antaisit minun maalata sinulle kuvaa siitä kaikesta ikävästä, tuskasta, epävarmuudesta ja mieleni791010