Sohvaperunat perjantain paras ohjelma . Suosikki on Jorma ja hänen rouvansa soile Rovaniemellä .
Sohvaperunat
28
3421
Vastaukset
- Pehvasorinat
Kauheeta shittiä.
- Hyväohjelma
On Kiva kooste tv ohjelmista. Pikakelaus telkkariin ja joskus olen saanut jopa vinkin , katsonpa minäkin tuon ohjelman.
------
Se lapsiperheen vanhemmat hieman kireitä , pojat on poikia. - EhkäNiin
Ne lesbot on parhaita ja homopari tokana! Onko tommosii oikeesti, mitä ne niinku tekee elvässä elämässä??? Näytteleekö ne vai onko ne oikeesti noin pihlla tästä mailmasta???
- Anonyymi
Hyi saatana.
- sohvaperuna22
Ne lesbot on kyllä niin hyviä. Tikku ja lihapulla. Tikku on aina vihainen ja sitä vituttaa ihan kaikki ja lihapulla yrittää olla positiivinen ja iloinen.
- Anonyymi
Hyi saatana.
- pölöpölö77
Loistava ohjelma ja loppuiko vaiko meni kesätauolle?
- SiisVähänköMäNytEsitän
Huono ohjelma.. Nää sohvaperunat vetää jotain roolia koko ajan, eivät oo aitoja. Tiedostavat liian hyvin kameran olemassaolon. Ainoat aidot tyypit on ne papat ja mammat.
- Aslakk
Jormahan oli Rovaniemellä jonkinlainen julkkis jo 80-luvulla, kun hän työaikana kuskasi teinityttöjä virka-autolla.
- ubberi
häh? Millä virka-autolla?
- Toipilastöllöttäjä
Turkulainen perheenisä näyttää tosi paljon Tauskilta, sen ylähuuli on aivan samanlainen. Oisko veli? No, olkoon. Perhe on jotenkin tympeä.
(saa arvostella koska ovat töllöön pärstänsä halunneet)
Mimmit valkoisella sohvalla: vasemman puoleisesta tulee vähän mieleen eräs Julia, (rip).. Hidasta narisevaa puhetta, nyrpeä ilme.. No hauskoja ovatä nämäkin:)
Paras pari on Jari ja Sanna Helsingistä. Mitä tämä Sanna mahtaa tehdä työkseen, on jotenkin tutun näköinen..
Ps. Missä on vilkasta keskustelua esim. TIS ja Bachelor -ohjelmista? Ylllätyin kun täällä ei ollutkaan omaa osiota noille taatusti keskustelua herättäville ohjelmille.. Vauva-palstaa en jaksaisi selata.- jotainlöytyy
Suomen Bachelorista on ollut jonkinn verran suomi24 ( suhteet?) "sinkut" ketjussa. Ei sielläkään montaa viestiä ole ollut, mitä luin joku päivä sitten.
Miksipä ei voisi kirjoitella tositv-osiossakin ? Kukaan ei ole aloittanut?
- tius
Minustakin se vanhemmanpuoleinen pariskunta, jotka katsoo TV:tä keittiössä (!), on paras. Niillä on keskenään rento meininki, ei tunnu olevan kauheasti piileviä jännitteitä tai kilpailuhenkeä. Ja hauskat kommentit ja keskinäinen kemia. Mä luulen, että niillä toimii seksi ihan hyvin, sen verran suopeasti toisiinsa suhtautuvat.
- bumtsipum
Niina on ehdoton suosikki. Tämänpäiväsessä erittäin kuumana harmaa toppi päällä :p
- KaikillaMausteillaMulle
Paras on se Eija vai oliko se Aija joka äitinsä kanssa on siinä, oliks se nyt Ranualta tai jostain grillikioskin myyjä, no enivei kaunis ja ihana on.
- tziigailija
Tosi hot.
- valkoraitaverkkarit
tziigailija kirjoitti:
Tosi hot.
Jos tukan laittais niin olis ihan kivan näköne. Itse katon kalsarit (mahollisesti likaset) päällä telkkaria mut siitä huolimatta sais ranuan tyttö pukeutuakkin paremmin
- HiemanVäsynyttä
Minusta ehdottomasti ärsyttävin on se llllllapsillensa lässyttävä kiihkoisä.
- Anonyymi
Parhaaksi valittiin taas! Hieno ele palkinnon hakijoilta,.näyttivät rauhan merkit käsillään/sormillaan. Kiitos. Rauhaa tarvitaan, ei voittajia, eikä häviäjiä
- Anonyymi
Riihimäen naurava ylipainoinen juippi pilaa koko ohjelman. Nauraa räväyttää joka ikisen lauseen perään, lieneekö sillä kaikki kohdallaan.
- Anonyymi
Soile ja Jorma ovat kuin Huutokauppakeisari pariskunta. Eivät ole kummatkaan suosikkejani.
En katso enää Huutokauppaa, mutta Rovaniemen pariskunta ärsyttää joka kerta kun näkyvät Sohvaperunoissa. Mitä vähemmän näkyvät, sen parempi. - Anonyymi
En ole katsonut kuin josksu harvoin kun ei ole muuta kiinnostavaa. Yllätys kun viimeksi näytettiin vanhoja jaksoja miten muuttuneet, jotkut olleet tosi kauan mukana. En tiennyt edes kestäneen noin kauan.
- Anonyymi
Riksun possu….yök.
- Anonyymi
Tyhmii junttei täynnä, ja tottakai perkeleet nämä oksettavat perseitten paljouden edustajat, ne kuuluisat luonnottomat ja epänormaalit suuntautuneet munalliset jotka naivat toisiaan ja munattomat, jotka myös naivat toisiaan.
- Anonyymi
Mikset ole itse vaan sohvaperuna, turha nyita töllätä.
- Anonyymi
Kyllä on LUONNOLLISTA JA NORMAALIA, PERKELE.
Yök yök yök. - Anonyymi
Rovaniemen pariskunta ei kuulu suosikkeihini. Ukko mumisee niin, ettei puheesta saa aina mitään selvää. Ei pidä juuri mistään näkemästään. Rouva itkee ja nauraa vuoron perään. Ilmeet ovat toisinaan muutenkin omituista irvistelyä.😬
- Anonyymi
Kuinkahan paljon niissä on tai ollut homo/lesbopareja? Ei minua haittaa enkä ole katsonut kuin satunnaisesti joskus harvoin, mutta aika vähän näyttää mies-naispareja olevan. Ylen tyyliin myös mahdollisimman paljon matuja, mutta samahan se on muillakin kanavilla, jokaisessa realityssa tms kiintiövähemmistöjä suhteettoman paljon.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi1453709Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut1113572Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi202482Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs42305100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es282113Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa341197Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?
Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut231063Ei ne päivät ole samanlaisia...
Toisena hymyillään ja katsellaan silmiin, toisena taas tuntuu ettei edes tunneta toisiamme, vältellään ja katseet ei vah29861- 134853
Oikea syy siihen
miksi toivon ettei enää törmätä on se, että olen ihan tavattoman ihastunut sinuun. Paljon helpompi itselle kun ei saa pä34764