Kokoomuksessa on kanssa paljon

maahanmuuton vastustajia kumma ettei niistä puhuta mitään.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Monet ovat siirtyneet persuihin tästä syystä.

Äänestä

Rasismikusetus on nykyajan Troijan hevonen. Leimautumista pelkäävia poliitikkoja on helppo höynäyttää. Vain taikasana ja kaikki lippaat aukenevat.

Äänestä

Kukaan ei vastusta järkevää maahanmuuttoa, mutta sitä täysin järjetöntä vastustaa taas koko kansa, vaikka osa muuta teeskenteleekin. Eliitti tietenkin leikkii maailmanparantajia, mutta oikeasti he halveksivat oman maansakin köyhiä ja hädänalaisia, on paljon muodikkaampaa "kantaa huolta" muun maailman köyhistä ja hädänalaisista. Pois silmistä, pois mielestä!

Jotkut ovat vain sairastuneet liialliseen suvaitsevaisuuteen ja he eivät kykene enää ajattelemaan kaikista asioista järkevällä tavalla. Sitä se teettää kun kasvaa kultalusikka hanurissa norsunluutornissa.

Äänestä

Kokoomus haluaa luoda maahan halpatyövoiman markkinat. Siinä sivussa tulee valtavasti "roinaa", koska monikaan koulutettu ja omillaan pärjäävä ei halua tänne muuttaa verotettavaksi.

Äänestä
  • Halpatyövoima ei pysty elättämään itseään omalla työllään vaan yhteiskunta joutuu avustajaksi. Mistä rahat, yrityksiltä tietenkin.

    Äänestä

Onko ne SDP mielestä B-Kokoomuslaisia.

Äänestä

Kokkareet tekevät mamutuksella bisnestä. Mm. ex-kokoomusministerin veli on tunnettu tässä yhteydessä.

Äänestä
  • Esim. huostaanottokoti on tuottoisa bisnes. Yksi asiakas tuottaa noin 100 000 euroa vuodessa. Laskun maksavat veronmaksajat, joita kokoomuksessakin toki on.

    Äänestä

  • Bisnes tarvitsee jatkuvasti uutta "raaka-ainetta".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eereer kirjoitti:

maahanmuuton vastustajia kumma ettei niistä puhuta mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu