Citroën nimeä ei voi yhdistää laatuun

Jopa Citroën tiedostaa tämän asian ja tässä on todiste!

www.kauppalehti.fi/uutiset/uusi-automerkki-saapui-suomeen/KyrnMzYG
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei todellakaan. Paremminkin kuvaa kuinka huonosti ja laaduttomasta voidaan asiat hoitaa.

Äänestä

En tiedä miksi mutta pillu maistuu citikan takapenkillä kaikista makeimmalta.

Äänestä

Onhan tuo pirullista touhua kun samaa shittiä myydään eri paketissa ja eri nimellä.

Äänestä
  • Eihän tuossa ole mitään uutta. Toyotaa myydään Lexuksena, Nissania Infinitynä ja Hondaa Acurana. Toisilla markkinoilla toinen vetää toista paremmin.

    Äänestä

Jopa mersukin tekee noin, vaikka useat pitää mersua itsessään laatumerkkinä.

Äänestä

DS tarjoaa jotain eksoottisempia citikkamukavuuksia ja muotoilua. Citikka tarjoaa periaatteessa samat helyt malliston yläpäässä mutta kai DS:stä on tarkoitus tehdä konsernin laatu- ja varuste-edelläkävijä. Citroenin laatu on parantunut mielestäni Peuggarin hyvälle eurotasolle ja hyvä jos ranut satsaavat muutaman tonnin edestä laaduntarkkailuun tuossa DS:ssä. Kun VAG-konsernin laatu on samalla laskenut, tuolle voi olla kysyntää. Ja sitten kaikki ekonomit ei vaan halua ajaa merkonomiautolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Citruuna kirjoitti:

Jopa Citroën tiedostaa tämän asian ja tässä on todiste!

www.kauppalehti.fi/uutiset/uusi-automerkki-saapui-suomeen/KyrnMzYG

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu