Näpit irti Sipilä

Näpit irti Sipilä työttömyysturvasta,vuosilomasta ym ym! Suomessa on jo tarpeeksi helppoa irtisanominen joten siinä ei ole yhtään varaa helpottaa. Sairaudesta ei saa rangaista!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen samaa mieltä demariudesta ei tule rangaista, mutta kaikki asiat joudutaan nostamaan pöydälle.

Äänestä

Jos olisin Antti Rinne, vaatisin hallitusneuvotteluissa työttömyysturvan tason ja vuosilomien pituuden tasoittamista. Minkä ihmeen takia suuripalkkaisten pitää saada tavallista duunaria korkeampia ansioita silloinkin, kun eivät tee mitään? Ja miksi kunnallisvirkamiesten pitää saada nauttia seitsemän viikon vuosilomista, mutta kuntien duunarit voivat sellaisista vain haaveilla?

Äänestä
  • Hallituksella on edessään paljon tuota suurempia ongelmia.

    Virkamiesten palkat ovat olleet ja ovat yksityistä alaa pienempiä. Väkeä on houkuteltu mm. lomilla ja irtisanomissuojalla. Ei ole kansalaistenkaan etu, jos virkamiehet ovat niitä jotka eivät muuta työtä saa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näpitirti kirjoitti:

Näpit irti Sipilä työttömyysturvasta,vuosilomasta ym ym! Suomessa on jo tarpeeksi helppoa irtisanominen joten siinä ei ole yhtään varaa helpottaa. Sairaudesta ei saa rangaista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu