, kun juuri itsekin oppositiossa löi kapuloita rattaisiin jatkuvilla välikysymyksillä !
Hölmöjä on ne jotka lyötyinä lyöjää auttamaan !?
Hölmöjä on ne jotka lyötyinä lyöjää auttamaan !?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Sipilä on jo osoittanut raukkamaisuuden merkkejä perääntymisenä ja SDP:n Rinne nuoleskelu entistä oppositio terroristeja kohtaan.
Sipilän yritys metoodit Kreikan mallia ja toivottomat.
Tiesiköhän itsekään mikä yhteiskuntasopimus, oppositiossa ollessa ei hänellä hajuakaan !
on sillä särmää sanoo jos ei neljään vuoteen nousua tule niin tätä naamaa ei täällä näy enään.
Mitenkä se edellinen hallitus oikein yritti, kun nyt samat asiat kelpaa Sipilälle ja Soinille ja jopa mediatkin kiittelee ?
Niin se maailma muuttuu eskoseni, mutta työttömyys ei !
Kumpi pettää Sipilältä ensin sydän vai pokka. Kaksinaamaisuus onnistunut hyvin, kun tulevaa oppositiota jo pyytää talkoisiin, johon itse ei lähtenyt?
Jos Sipilä olisi esittänyt kysymyksen puolueille, että miten pelastetaan Suomi ja minä en sitä tiedä, olisi rehellisyyden merkki. Mutta mutta...
Suomea ei pelasteta auttamalla Kreikkaa.Suomi on tuhottu antamalla rahaa muille maille.Persaukinainen auttaa johan on asiat mallillaan.Joten ajattele mitä teet jatkossa.Pidä omat rahat omassa maassa.
Tuleeko sisällissota, kuin 1918 ja vallankaappaus kuin henäkuussa 1917, nyt vain osapuolet vaihtuu. Nyt entiset oppositiolaiset Kepu ja perussuomalaiset hallituksessa, avuttomassatilassa ja ovat tulevia pakolaisia etelä amerikkaan.
Sota tai ei, mutta Sipilän hallitsemat puolue kuntansa, on Suomen korruptio ja rikos-gallupin kärjessä ! Tuleko hallituksestakin sen veroinen?
Talous ilman työttömiä menee sota-aseidenkin edelle, hallitus neuvotteliat vain viivyttelee?
http://yle.fi/uutiset/sipilan_10_vuoden_visio_byrokratiaa_vahemmaksi_satsausta_koulutukseen_ja_biotalouteen/7993229
Yksi ISOIMMISTA ONGELMISTA jäänyt täysi vaille huomiota !
VERONKIERTÄJÄT ,veroparatiisiyhtiöt /henkilöt . Ei kai ole OMA LEHMÄ ojassa ?
Suomen kansa otti Sipilän vastaan uutena messiaana ja miten sitten pettymyksen. ( Vielä sitten ilmaisia työtunteja ja niitä sitten riittää, tai siunaantuu?)
Ne jotka ei pysty ihmisten töihin
menee eduskuntaan ja ministeriöihin
mitä ne puhuu on Jumalan sanaa
taivaalle vedämme paskaista vana.
Juice Leskinen
Suomea pelastamaan tarvitaan kaikki, ei aina vain köyhät .Unohtuiko että rikkailla on sitä mitä tarvitaan ,rahaa.Ihmeellistä silmien ummistelua asiassa ko asiassa.Oikeen härskiä!!!.Kukkarot auki vaan eliitiltä, oikein lain voimalla .
Sipilä&kumpp. tuhoavat vielä koko yhteiskunnan. Ja kuilu kasvaa ja kasvaa ja kasvaa......
Milloin on hallituksen viimeinen palautuspäivä? Ihmiset ostaneet urakalla viallisen tuotteen.
Printtaapa Aaprahammi kaikki nettiulostuksesi paperille, kääri paperit tötterölle ja työnnä perseeseesi. Pieraise ne sitten Kremliin asti typeryytesi arvioimiseksi.
Näin on näreet! Kyllä noita kuvittelijoita riittää aina, jos ei ole "omat miehet" ohjaksissa! Ja päälle aivan sairaat haukkumiset! Täällä saatte lukea sen, miksi Suomen ssisäiset asiat ovat huonosti; vain näiden kaikentietävien idioottikirjailijoiden laiskuuden ja tietämättömyyden takia!