VAHAKABINETTI VALTAA HALLITUKSEN

Seuraavassa hallituksessa ministereinä Erkki Tuomioja, Mauri Pekkarinen, Ilkka Kanerva, Ben Zyskovitsi, Lauri Ihalainen, Olli Rehn...?

:D
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pahimmillaan työministeriksi nousee Lauri Ihalainen (ex-sak, sdp) torppaamaan kaikki ay-politiikkaan kohdistuneet leikkaukset ja ollaan jälleen samassa tilanteessa kuin edellinen hallitus, eli jumissa.

Äänestä

Toivottavasti Sipilä osaa kasata edistyksellisen, dynaamisen ja uudistuskykyisen hallituksen ja valita sellaiset keskenään toimeentulevat henkilöt jotka ymmärtävät että eilinen meni jo!

Äänestä

Ja totta kai LAUTAKASA-MASA ja KEMINMAAN KEISARI!!!

Äänestä

Vanhien äijien poliittinen iltapäiväkerho jossa jaaritellaan hyvin eduin, huomaamatta että samaan aikaan Suomen tilanne on paljon heikompi kuin mitä he huomaavat, suostuvat myöntämään tahi ymmärtävät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SENIPOLIHOLICS kirjoitti:

Seuraavassa hallituksessa ministereinä Erkki Tuomioja, Mauri Pekkarinen, Ilkka Kanerva, Ben Zyskovitsi, Lauri Ihalainen, Olli Rehn...?

:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu