Perussuomalaiset hallituskelpoisin puolue

Kun katsoo suomalaista poliittista kenttää niin kaikilla muilla puolueilla paitsi perussuomalaisilla on sisäisiä erimielisyyksiä.
Perussuomalaisten poliittinen tavoiteohjelma on kerännyt taakseen kokeneen, periaatteellisen ja yksimilellisen poliittisen eliitin.
Vankkumaton kokemus, asiantuntijuus ja selkeä johtamistyyli on auttanut tässä.
Tietenkin " roskalehdistö ja muitten puolueitten kaverit tekevät " myyräntyötä" ja yrittävät mollata perussuomalaisia.
http://yle.fi/uutiset/perussuomalaiset_hieroo_korhosen_johdolla_sopua_kainuussa/7955917?ref=leiki-uup
SMPssä ei ollut erimielisyyksiä ja niitä ei tule perusuomalaisiinkaan.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No voi mahoton. Oon monta kertoo miettinnä mihin se SMP katos.
Saivat poliittisesi hyvin paljo aikkaan, no en nyt muista jotta mitä, mutta kummissii.
Ja sammoo linjoohan tuo demokraattinen perusuomalaiset jatkaa ja on ollu mukava lukkee miten paljon on perussuomalaiset vastuuta kantanna ja suaneet aikaasa.
Ja en oo tänne korven keskelle kuullu jotta ois kunnallis tahi etuskuntapoliitiikassa ollunna säröjä.
Kesä tulloo niin poiketkoohan kyllän.

Äänestä

No tuohon on mahdottoman helppo yhtyä.
Liekkö Suomen historiassa ollut näin hyvää, poliittisesti selkeää, tavoitteellista ja yhtenäistä puoluetta. No tietenkin NKP oli aikanaan johtava puolue, muta sekin hajos.
Hyvä Timo.
Timo= perussuomaliset
perussuomalaiset= Timo
No onhan siellä jonkin verran alamaisia, eli "pikkutonttuja" nk.Joulupukilla= samaa todellisuutta kuin perussuomalaisuus.

Äänestä

Perussuomalaiset tappelevat keskenään nokkimisjärjestyksestä ja muusta joutavasta, kuten nyt siellä Kainuussakin, jossa koko puolueosasto on ollut eroamaisillaan puolueesta. Asiakeskustelua ei tule - ei ainakaan niin kauan kun puolue keskittyy vain kannatuksensa maksimoimiseen hömelöiltä kerättävillä äänillä, eikä sillä ole mitään varsinaista linjaa, suuntaa tai päämäärää - jos ei sellaiseksi lueta kaikkea ulkomaalaisvastaisuutta ja jopa rasismia.

Täältä taisi muuten kadota ketju, jossa ihmeteltiin sitä, ovatko persut nyt mielissään, kun Välimerellä on saavutettu se, mihin heidän politiikkansa väistämättä veisi: kun leikataan kehitysapua ja kun estetään pakolaisia tulemasta laillisia teitä Eurooppaan ja varsinkin rikkaaseen ja harvaan asuttuun Suomeen, jossa siis ei ole tilaa eikä varaa auttaa maailman köyhiä, he jäävät monenkirjavien rikollisten ihmissalakuljettajien armoille, ja ovat suuressa vaarassa hukkua, kuten nyt ja koko ajan Välimerellä tapahtuu.

Äänestä

ON hyvin mahdollista että Perussuomi ei ole hallituksessa, mutta koska on lähes varmaa että kolmeen osaan jakautunut SDP ei pysty olemaan hallituksessa sisäisten veristen riitojensa takia, voi olla että PS on uhrauduttava

PERTTI PAASIO DEMAREISTA ON KOVAN LINJANA MAMUTTAJA JA KEPA KEHITYSPALVELU-SEIKKAILIJOIDEN MAKSATTAJA VALTION VAROISTA, JOTEN JOS HÄN SAA VAIKUTTAA SDP:N ALAMÄKI MAAILMANPARANTAJARYHMÄNÄ JATKUU MAAILMAN LOPPUUN, Paasion suku Varsinais-Suomessa on hyvissä asemissa ja varakkaita, joten heitä tämä ei heilauta

Paasioiden suku on merkittävin suku SDP:ssä joka ajaa Perussuomea ulos hallituksesta mamuttajasukuna

Demarit jakaantuneet kolmeen osaan TÄNÄÄN TIISTAINA 28.4. MAIKKARI KELLO 8:10 DEMARIEN ÄÄRILAIDAT LASSE LEHTINEN (SDP-KOKOOMUS) JA THOMAS WALLGREN (SDP-KOMMUNISTIT) EN BUSKEN HÖLÖHAASTATTELUSSA NYT

LASSE LEHTINEN ON URPILAISEN TUKIMIES JA RINTEEN VASTUSTAJA

Yleensä en katso mitään En Buskelta, mutta DEMARIEN JAKO ON SYVÄ, KOSKA SIELLÄ ON SAK-SDP:n vanhempia anttirinne-setiä ja muutamia järjettömiä maailmanparantaja-anarkisteja ja Urpilaisen nutturatätejä

Helsingissä (ei läpimennyt) ehdokas 2015 on SDP:n Thomas Wallgren (olen muinoin äänestänyt häntä EU-vaalissa ehdottomana EU-vastustajana), joka on kommunisti ja pakkoruotsittaja mutta demarina esiintyy nykyisin (muistatteko sellainen kalju kommunistitohtori omituisesta filosofipiiristä sekundahommia). Hänen vaalilauseensa ovat syvältä eivätkä tästä päivästä (SDP) eli mitä hän mainosti 2015, Wallgren: Perusturva pienyrittäjille (HYVÄ) ja paperittomille (ILJETTÄVÄÄ SUOMALAISEN SOSIAALITURVAN POLJENTAA)

Wallgren: Kyllä ilmastovastuulle (HYVÄ, vaikka aika diffuusia puhetta) ja perustulolle (ILJETTÄVÄÄ SUOMALAISEN SOSIAALITURVAN POLJENTAA NYKYMAAILMASSA, JOSSA MAMUA TULEE JA EY-OIKEUS VOI MÄÄRÄTÄ SUOMALAISEN PERUSTULON PORTUGALILAISPERHEELLE, mihin mikään ei sitten riitä)

Kommenttini: Suomessa ei voida tehdä erityislainsäädäntöä tai tukia, jotka rahamääräisesti ovat korkeampia kuin esim. Saksassa, ELLEI SUOMI EROA EU:STA, koska EY-oikeus voi määrätä tuet myös ulkomailla asuville mamuperheille ja sitä ei pienen maan budjetti kestä

WALLGRENIN KANNATTAJIA OVAT SEURAAVAT NS. TAITEILIJAT, VAROKAA HEITÄ, eli ei kannata kuunnella, kun Ylen anarkistitoimittajat haastattelevat, ellet halua ajaa alas Suomen sosiaaliturvaa

THOMAS WALLGREN, KOMMUNISTINEN PAKKORUOTSITTAJA SDP:STÄ, TUKIJAT: Rosa Liksom, Seela Sella, Jussi Kivi, Kjell Westö, Kalevankatu 6, oho tää viimeinen olikin osoite missä demarit pitää juhliaan

Äänestä
  • Se tämä halla-pulaahon mies on mukava reppana.
    Ei niä sitä, että perussut on täynnä pelekkää paskoo, mutta ehtii toisista vikkoo.
    Kuulehan SDP, keskusta, RKP. Kokoomus ja moni muu puolue on kantanut Suomessa vastuuta, mutta perussuomalaiset on lietsonut vihaa kansaryhmiä vastaan ja jauhanut pelkästään paskaa ja uskallan sinun kanssa lyödä vetoa, että 2019 jälkeen perust on rääpälepuolue.

    Äänestä

  • En ole eläissäni tavannut näin tyhmää kaveria.
    Ja jos se sinua lohduttaa niin mieluummin maahanmuuttanut töihin kuin sinä pula-aho ääää
    No etpä ole tainnut keritä töissä ollakkan kun paskaa pitää jauhaa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


IlikiäMIes kirjoitti:

Kun katsoo suomalaista poliittista kenttää niin kaikilla muilla puolueilla paitsi perussuomalaisilla on sisäisiä erimielisyyksiä.
Perussuomalaisten poliittinen tavoiteohjelma on kerännyt taakseen kokeneen, periaatteellisen ja yksimilellisen poliittisen eliitin.
Vankkumaton kokemus, asiantuntijuus ja selkeä johtamistyyli on auttanut tässä.
Tietenkin " roskalehdistö ja muitten puolueitten kaverit tekevät " myyräntyötä" ja yrittävät mollata perussuomalaisia.
http://yle.fi/uutiset/perussuomalaiset_hieroo_korhosen_johdolla_sopua_kainuussa/7955917?ref=leiki-uup
SMPssä ei ollut erimielisyyksiä ja niitä ei tule perusuomalaisiinkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu