Kommunistit tasa-arvon puolella

kuulemmakommaripaska

TYÖTÄ, RAUHAA, JA PERUSTURVAA! Ettekö kannata sitä?
Minimipalkka 1800e
Ei natolle!

Kommunistisessa maailmassa olisi hyvä olla,
kaikille olisi paikka, ja katto pään päällä.

Eikö kukaan ajattele vähävaraisempia?

2

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kommunistinen_tasa-arvo

      "TYÖTÄ, RAUHAA, JA PERUSTURVAA! Ettekö kannata sitä?" Totta kai kannatamme, mutta kommarit vastustavat, minkä kykenevät.

      "Minimipalkka 1800e." Minimipalkka 18000€ ja rikkaat maksakoot, on niillä varaa.

      "Ei natolle!" Ei Euraasian liitolle, Stalinismille ja Putinismille, ei Krimin miehitykselle, ei vieraille sukellusveneille.

      "Kommunistisessa maailmassa olisi hyvä olla, " ainakin puolueen jäsenillä erikoiskauppoineen, jaltan sanatorioineen ja mustinen Volgineen.

      "kaikille olisi paikka, ja katto pään päällä." Olisi kyllä: Pieni koppi ja paikka orjatyöleirillä

      "Eikö kukaan ajattele vähävaraisempia? " Ajattelee, ajattelee, yli puolet suomalaisten rahoista kerätään ja jaetaan ilmaisina palveluina. Kohta rikkaat lähtevät Suomesta ja silloin köyhyys vähenee Suomessa.

    • etett

      Kuubassa on asiat aika mukavasti. Mallia sieltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      386
      10164
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      95
      6474
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      409
      6200
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      161
      4531
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      3848
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      88
      3424
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      96
      3381
    8. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      64
      3206
    9. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      7
      3128
    10. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3092
    Aihe