Nepalin hätä !

Järkyttynyt

Missä viipyy kaikki konsertit, taidenäyttelyt, ym. millä voidaan auttaa Nepalin todellisia hädänalaisia ihmisiä ja kerätä sinne rahaa !!!!!

Vai onko niin, ettei ole tällä hetkellä muodikasta ? Vai olisiko pari länkkäriä pitänyt jäädä rakennusten alle ja sisään ?

Hävetkää tekopyhät maailmanparantajat ! Khao-Lak on pientä tämän rinnalla...

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015042819593527_ul.shtml

Nyt jos koskaan on paikka näyttää, että välitetäänkö ihmisistä vai ei !

5

164

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RUOTTALAINEN

      Nepalista voisi tuoda meille HÄDÄNALAISIA HINDUJA, HEITÄ ON VARMASTI PALJON, MUTTA OTTAISIMME HEITÄ RESURSSIEMMEMUKAAN :)

      EI MINULLA NYT MUUTA ASIAA!!!

    • 15191201

      Tuollainen auttaminen ei ole lainkaan mediaseksikästä. Ei kukaan kehtaa kun ei saa siitä rahaa. Raunioetsijöilläkin meni keikka poskelleen, kun eivät saaneet laskeutumislupaa Nepaliin. Hitaita olivat. Näin se vaan raadollista on tämäkin.

    • eipunaiselleristille

      kyse ei ole luonnononnettomuudesta vaan räävittömistä johtajista Nepalissa

      MAANJÄRISTYKSIÄ ON JATKUVASTI JAPANISSA JA NE EIVÄT KOSKAAN TARVITSE APUA EIKÄ MITÄÄN PUNAISTA RISTIÄ
      vaan hoitavat asiat itse

      En koskaan anna mitään Punaiselle ristille

      a) joka noin 2000 aloitti räävittämän kampanjan nimittelemällä suomalaisia rasisteiksi kun emme halua tänne mamuja

      b) on yhteistoiminnassa muslimien punaisen puolikuun kanssa ja Eurooppa on aina taistellut muslimisaatiota vastaan Konstantinopolista Espanjaan

    • Kivimonossa

      Menee ihan paikan päälle joka haluaa noita auttaa.
      Minä en rahoillani halua mafiaa elättää, ja sitä se on jos rahojanne pistätte vaikkapa spr:n pohjattomaan lippaaseen.

    • pluto312

      Niillä ei ole isoa kullia. Ei mitään hyötyä hyysäri akoille. Siitä se johtuu. Jos ne olis mustia niin sinne olis suomesta lennähtänyt sossu ym ämmiä jo hameet korvissa auttamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      53
      1394
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      19
      1074
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      987
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      683
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      678
    6. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      500
    7. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      489
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      451
    9. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      450
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      423
    Aihe