Joku on kierrellyt Roomaa ottamassa kuvia eri kohteista. Kuvien edessä on ISIS-logolla merkitty paperi. Yhdessä lukee: “Olemme keskuudessanne. Paikannamme kohteita nollahetkeä varten.”
Kuvia on otettu Rooman lisäksi myös Milanossa. Viestejä on kirjoitettu arabiaksi, italiaksi ja ranskaksi.
Kuvat on lähettänyt Twitterin käyttäjä @frances48940676, joka on tunisialainen, ja aikaisemmin tunnustautunut ISIS:n ihailijaksi. Siitä ei ole tietoa, onko kyse huomion hakemisesta vai aidosta uhkauksesta.
http://www.lastampa.it/2015/04/27/multimedia/italia/messaggi-isis-a-roma-e-milanosiamo-tra-voi-oH8fQApsX9Yds8OUE0bMzI/pagina.html
Kuvia on otettu Rooman lisäksi myös Milanossa. Viestejä on kirjoitettu arabiaksi, italiaksi ja ranskaksi.
Kuvat on lähettänyt Twitterin käyttäjä @frances48940676, joka on tunisialainen, ja aikaisemmin tunnustautunut ISIS:n ihailijaksi. Siitä ei ole tietoa, onko kyse huomion hakemisesta vai aidosta uhkauksesta.
http://www.lastampa.it/2015/04/27/multimedia/italia/messaggi-isis-a-roma-e-milanosiamo-tra-voi-oH8fQApsX9Yds8OUE0bMzI/pagina.html
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pian paukkuu myös Suomessa.
On olemassa merkittävä riski, että Suomi joutuu lähitulevaisuudessa terrori-iskun kohteeksi, ja jos nykyisen kaltainen maahanmuuttopolitiikka pysyy vallalla, riskit tulevat kasvamaan.
Mm. Britannian ja Ranskan kokemukset osoittavat, että kun muslimiyhteisön koko kasvaa, sitä radikaalimmaksi se käy, ja sen sisälle muodostuu ennemmin tai myöhemmin klikki, joka on valmis turvautumaan myös väkivaltaan.
Maahanmuuton ansiosta jihadistinen radikalisoituminen on levinnyt tänne pohjolaankin. Eri arvioiden mukaan Suomessa on vähintään satoja henkilöitä jotka tukevat, keräävät rahaa ja levittävät propagandaa ääri-islamilaisille terrorijärjestöille. Kymmeniä osallistuu suoraan terroristiseen toimintaan ulkomailla.
Suomikin joutuu ennemmin tai myöhemmin muslimien terrori-iskujen kohteeksi - viimeistään silloin kun nämä Isisin uskonsankarit palaavat Suomeen. Olisi naiivia olla uskomatta sellaiseen.
Kun se alkaa, olen tarvitaan väkeä suojeluskuntaan.
Jos joku perustaa jonkinlaisen suojeluskunnan puolustautuakseen muslimien hyökkäyksiltä, se todennäköisesti murskattaisiin viranomaisten toimesta hyvin nopeasti. Kuten esimerkit kaikkialta Euroopasta osoittavat, muslimien tunteet menevät aina kantaväestön perusoikeuksien ja -vapauksien edelle. Jopa Suomessa on jo useita esimerkkejä, joissa muslimien etu on ohittanut kantaväestön edun - kuten vaikkapa Helsingin viime syksyiset mamujengit ja niiden jälkipuinti.
Musut iskevät varmuudella Suomessa - se päivä on väistämätön, ja siitä saamme kiittää punavihreitä hyysärejämme.
Perustan yrityksen kun facebookissa tulee 500 tykkääjää täyteen!
Tutustuthan sivuihini alla olevista linkeistä!:)
tykkääthän myös Facebookissa!
Facebook sivu:
https://www.facebook.com/pages/Lahjakortti/339751059562639
Lisätietoa jos kiinnosttuit:
http://lahjakortti.wix.com/lahjakortit
Jokainen muslimi on potentiaalinen kävelevä aikapommi, mikäli hän ei sanoudu irti islamin uskontunnustuksesta, vaan pitää Koraania ja sunnaa ohjenuorinaan.