Suomen köyhälistö on joutunut suomenruotsalaisten sorron ja kansainvälisen imperialismin raadeltavaksi. Työläisillä kun ei ole ollut kylliksi voimia torjua ruotsinkielisen eliitin ja sen aisankanttaja hännystelijöitten hyökkäystä. Tovereittemme arvokas, unohtumaton vastarinta ei myöskään ole voinut torjua porvarillisen eliitin hirmuvallan voittokulkua.
Suomen köyhälistöllä toivo ei ole lannistunut, kiitos toverit ja proletariaatit siitä teille ja sen urhoollisuuden mitä olette esittänyt taistelussanne vapauden puolesta.
Liput salkoihin toverit ja häkää pönttöihin on työväenjuhlapäivä Vappu huomenna!
Toverit te proletaarit nouskaa alistettujen suosta
17
103
Vastaukset
- almex
Taas uusnatsi yrittää halventaa suomenruotsalaista työläistä. Työläisen tehtävä ei ole käydä toisen työläisen kimppuun. RKP Perussuomalaiset Muutos 2011 ovat samaa natotusporukkaa. Kaikki kolme tukevat kapitalistien valtaa ja koettavat vedota nationalismiin. Juutalaiset on korvattu ruotsinkielisillä. Painukaa Auschwitsiin työeläkeläiset ja muut pökelöt. Siellä teidän paikkanne on.
- halla-aho-yök
Emme mene uusnatsin ansaan haukkumaan ruotsinkielistä työläistä.
- suomalainen_demokraatti
Proletaarit nousivat alistettujen suosta Neuvostoliiton ja sitä myöten koko kommunistisen diktatuurin kaatumisen ja sortumisen myötä.
Nyt jälleen nostaa Kremlin diktatuuri päätään ja Venäjän kansa tulee kärsimään. Mutta eipä se kärsimys ole koskaan Kremlin hallitsijoita liikuttanut.- niti
Halla-ahon tukimiehet kaatuvat naton myötä. Palkkatyöläiset tulevat pyyhkimään rasismin takapuoleensa.
- tyhy
Kun uusnatsin pintaa hieman raaputtaa sieltä paljastuu aito natsi. Kuukausia palstalla ruotsikielisten työläisten haukkuja paljasti halla-aholaisen natsin olemuksen.
http://www.patriootti.com/vastarintaliike/
http://magneettimedia.com/category/yhteiskunta/
Ruotsinkielisten mollaajan ja Halla-ahon ideologia esittäytyy linkin sivustoilla. Siellä on juutalaisloiset, vähävaraiset loisina opit kaiken muun moskan sisällä. Halla-aho ja nykyinen RKP ovat molemmat yhtä natokiimaisia ja kielipaliikki on teatteria fasismin aatteiden levittämisessä.
Halla-aholaiset tekevät petosta isänmaata vastaan fasismin levittämisellään. Proletaarit sanoutuvat siitä irti. - dekskeks
Työläiskansa. Nouskaa sampoterhojen mustan maailmakuvan yläpuolelle. Sampoterho vie teidät hyllyvälle suolle eikä pisaraakaan valuta. Mokoma ökyrikas.
- Joxanen
Oksettava aloitus !
- elä_ja_anna_muid..._elää
Maailma on monimuotoinen.
Voisiko se siksi olla kiinnostava? - ihmiskunta_monimuotoinen
elä_ja_anna_muid..._elää kirjoitti:
Maailma on monimuotoinen.
Voisiko se siksi olla kiinnostava?Oikeistopersujen maailmankuva kattaa arjalaisen suomalaisen ja hämeen murteen. Siinä kaikki
- MenkääKoloihinne
Te kommarit olette etovinta mitä tiedän täällä Suomessa mutta onneksi kukaan ei äänestänyt teitä paskoja!
- persukolo
MenkääKoloihinne kirjoitti:
Te kommarit olette etovinta mitä tiedän täällä Suomessa mutta onneksi kukaan ei äänestänyt teitä paskoja!
Pikkuoikeistopersu lipittää paskaansa. Älä välitä. Teitä samanlaisia on useilla palstoilla. Taidatte olla samanlaisia koko sakki.
Ruotsinkieliset ovat laillisia isänmaamme kansalaisia.
- ylikärjy
Roska-jarrusakki potkittiin kansan tahdosta pois hallituksesta isänmaata tuhoamasta, hajotkaa rauhassa!
- raite
Toinen roska-jarrusakki on tulossa tilalle tuhoamaan rakasta isänmaatamme. Hyvinsyönyt Soini pääsnee Audin takapenkille.
Ei täällä kukaan ketään sorra, ei ole sortanut ainakaan niiden yli 70 vuoden aikana kun tätä maailmaa olen seurannut maassamme. Itäisissä naapurimaissa sen sijaan moista on ilmennyt varsinkin neuvostoaikaan ja nyt jälkikomut kuten Putin alkavat saman ruljanssin uudelleen.
Meillä on jokaisella 1 ääni vaaleissa, meillä on vapaus perustaa joka lähtöön puolueita kunhan saadaan varteen otettava joukko kokoon jne.
Kun on järki päässä ja hieman ahne työlle niin sitä järjestyy eikä tarvitse tuntea itseään sorretuksi. Laiskureita pitääkin hieman painostaa työn suuntaan jotta pääsemme eroon vapaamatkustajista.
Minua ei kukaan sortanut ja sain tehdä yli 40 vuotta töitä joista pidin ja jotka itse valitsin ilman päivänkään lakkoa, lakot ovat suurinta tyhmyyttä mitä voin keksiä, jos olet tyytymätön niin sano itsesi irti ja hae työpaikka jossa taitojasi osataan arvostaa paremmin, niin minäkin olen tehnyt hyvin tuloksin.- auta_nepalia
Älä puhu itteesi vastaan. joka käänteessä vaadit palkkoja alennettavaksi ja ammattiliittoja alistumaan hallituksen määräysvaltaan. Puheesi ovat kaikuja 30 luvulta. Katotaan nyt uuden hallituksen ohjelma. Pahalta näyttää.
Edustamaasi ruotsinkielisten vastaista lokalinjaa ei voi kannattaa. Ruotsinkielisillä on täysi oikeus asua kotonaan Suomessa. Olet säälittävä punikkilasten murhaajien suojelija.
- toverityhtykääme
Kommunistisen työväen puolueen on liityttävä proletaariseen internetionaaliin Suomen komunistisen pulueen ja Hakasen kanssa imien mukaansa Tanskin maolaiset ja Antti Jurhinmäen homokiimaiset vasliittolaiset
- persumamma
Kommunistien olisi aika todella yhdistyä. Meidän persupuolue on luisumassa halla-aholaisten uusnatsien käsiin. Siitä on katoamassa se vähäinenkin köyhän puolustamisen ilme. Yhdistykää komut. Vasemmistoliittoa ei kannata haaveilla mukaan. Se on yleistyöväenpuolue ja jonka ohjelmissa on paljon hyvää.
Pelkään pahoin että meidän persujen kurssi siirtyy yhä oikeammalle. Järjestäkää rivinne yhteen. Se olisi isku halla-ahon ihmisvihaa kohtaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu917431Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2227295K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1365023Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1224677PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *394540Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko854245Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1134047- 1581694
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.91459Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2331311