Toverit te proletaarit nouskaa alistettujen suosta

ToveriPolivitsi

Suomen köyhälistö on joutunut suomenruotsalaisten sorron ja kansainvälisen imperialismin raadeltavaksi. Työläisillä kun ei ole ollut kylliksi voimia torjua ruotsinkielisen eliitin ja sen aisankanttaja hännystelijöitten hyökkäystä. Tovereittemme arvokas, unohtumaton vastarinta ei myöskään ole voinut torjua porvarillisen eliitin hirmuvallan voittokulkua.
Suomen köyhälistöllä toivo ei ole lannistunut, kiitos toverit ja proletariaatit siitä teille ja sen urhoollisuuden mitä olette esittänyt taistelussanne vapauden puolesta.
Liput salkoihin toverit ja häkää pönttöihin on työväenjuhlapäivä Vappu huomenna!

17

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • almex

      Taas uusnatsi yrittää halventaa suomenruotsalaista työläistä. Työläisen tehtävä ei ole käydä toisen työläisen kimppuun. RKP Perussuomalaiset Muutos 2011 ovat samaa natotusporukkaa. Kaikki kolme tukevat kapitalistien valtaa ja koettavat vedota nationalismiin. Juutalaiset on korvattu ruotsinkielisillä. Painukaa Auschwitsiin työeläkeläiset ja muut pökelöt. Siellä teidän paikkanne on.

    • halla-aho-yök

      Emme mene uusnatsin ansaan haukkumaan ruotsinkielistä työläistä.

    • suomalainen_demokraatti

      Proletaarit nousivat alistettujen suosta Neuvostoliiton ja sitä myöten koko kommunistisen diktatuurin kaatumisen ja sortumisen myötä.
      Nyt jälleen nostaa Kremlin diktatuuri päätään ja Venäjän kansa tulee kärsimään. Mutta eipä se kärsimys ole koskaan Kremlin hallitsijoita liikuttanut.

      • niti

        Halla-ahon tukimiehet kaatuvat naton myötä. Palkkatyöläiset tulevat pyyhkimään rasismin takapuoleensa.


    • tyhy

      Kun uusnatsin pintaa hieman raaputtaa sieltä paljastuu aito natsi. Kuukausia palstalla ruotsikielisten työläisten haukkuja paljasti halla-aholaisen natsin olemuksen.
      http://www.patriootti.com/vastarintaliike/
      http://magneettimedia.com/category/yhteiskunta/

      Ruotsinkielisten mollaajan ja Halla-ahon ideologia esittäytyy linkin sivustoilla. Siellä on juutalaisloiset, vähävaraiset loisina opit kaiken muun moskan sisällä. Halla-aho ja nykyinen RKP ovat molemmat yhtä natokiimaisia ja kielipaliikki on teatteria fasismin aatteiden levittämisessä.
      Halla-aholaiset tekevät petosta isänmaata vastaan fasismin levittämisellään. Proletaarit sanoutuvat siitä irti.

    • dekskeks

      Työläiskansa. Nouskaa sampoterhojen mustan maailmakuvan yläpuolelle. Sampoterho vie teidät hyllyvälle suolle eikä pisaraakaan valuta. Mokoma ökyrikas.

    • Joxanen

      Oksettava aloitus !

      • elä_ja_anna_muid..._elää

        Maailma on monimuotoinen.
        Voisiko se siksi olla kiinnostava?


      • ihmiskunta_monimuotoinen
        elä_ja_anna_muid..._elää kirjoitti:

        Maailma on monimuotoinen.
        Voisiko se siksi olla kiinnostava?

        Oikeistopersujen maailmankuva kattaa arjalaisen suomalaisen ja hämeen murteen. Siinä kaikki


      • MenkääKoloihinne

        Te kommarit olette etovinta mitä tiedän täällä Suomessa mutta onneksi kukaan ei äänestänyt teitä paskoja!


      • persukolo
        MenkääKoloihinne kirjoitti:

        Te kommarit olette etovinta mitä tiedän täällä Suomessa mutta onneksi kukaan ei äänestänyt teitä paskoja!

        Pikkuoikeistopersu lipittää paskaansa. Älä välitä. Teitä samanlaisia on useilla palstoilla. Taidatte olla samanlaisia koko sakki.
        Ruotsinkieliset ovat laillisia isänmaamme kansalaisia.


    • ylikärjy

      Roska-jarrusakki potkittiin kansan tahdosta pois hallituksesta isänmaata tuhoamasta, hajotkaa rauhassa!

      • raite

        Toinen roska-jarrusakki on tulossa tilalle tuhoamaan rakasta isänmaatamme. Hyvinsyönyt Soini pääsnee Audin takapenkille.


    • Ei täällä kukaan ketään sorra, ei ole sortanut ainakaan niiden yli 70 vuoden aikana kun tätä maailmaa olen seurannut maassamme. Itäisissä naapurimaissa sen sijaan moista on ilmennyt varsinkin neuvostoaikaan ja nyt jälkikomut kuten Putin alkavat saman ruljanssin uudelleen.

      Meillä on jokaisella 1 ääni vaaleissa, meillä on vapaus perustaa joka lähtöön puolueita kunhan saadaan varteen otettava joukko kokoon jne.

      Kun on järki päässä ja hieman ahne työlle niin sitä järjestyy eikä tarvitse tuntea itseään sorretuksi. Laiskureita pitääkin hieman painostaa työn suuntaan jotta pääsemme eroon vapaamatkustajista.

      Minua ei kukaan sortanut ja sain tehdä yli 40 vuotta töitä joista pidin ja jotka itse valitsin ilman päivänkään lakkoa, lakot ovat suurinta tyhmyyttä mitä voin keksiä, jos olet tyytymätön niin sano itsesi irti ja hae työpaikka jossa taitojasi osataan arvostaa paremmin, niin minäkin olen tehnyt hyvin tuloksin.

      • auta_nepalia

        Älä puhu itteesi vastaan. joka käänteessä vaadit palkkoja alennettavaksi ja ammattiliittoja alistumaan hallituksen määräysvaltaan. Puheesi ovat kaikuja 30 luvulta. Katotaan nyt uuden hallituksen ohjelma. Pahalta näyttää.
        Edustamaasi ruotsinkielisten vastaista lokalinjaa ei voi kannattaa. Ruotsinkielisillä on täysi oikeus asua kotonaan Suomessa. Olet säälittävä punikkilasten murhaajien suojelija.


    • toverityhtykääme

      Kommunistisen työväen puolueen on liityttävä proletaariseen internetionaaliin Suomen komunistisen pulueen ja Hakasen kanssa imien mukaansa Tanskin maolaiset ja Antti Jurhinmäen homokiimaiset vasliittolaiset

      • persumamma

        Kommunistien olisi aika todella yhdistyä. Meidän persupuolue on luisumassa halla-aholaisten uusnatsien käsiin. Siitä on katoamassa se vähäinenkin köyhän puolustamisen ilme. Yhdistykää komut. Vasemmistoliittoa ei kannata haaveilla mukaan. Se on yleistyöväenpuolue ja jonka ohjelmissa on paljon hyvää.
        Pelkään pahoin että meidän persujen kurssi siirtyy yhä oikeammalle. Järjestäkää rivinne yhteen. Se olisi isku halla-ahon ihmisvihaa kohtaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8880
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      311
      6197
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1320
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1277
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1091
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      76
      924
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      847
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      768
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      666
    Aihe