Aviopari Adolf ja Eva Hitler kuolivat päivälleen 70 vuotta sitten. Historia tuntee Evan Braunina, vaikka sukunimi oli kuollessa Hitler. Ihmettelen miksi Evasta kirjoitetaa Adolfin rakastajana, vaikka oli laillinen vaimo. Miksi historia on tehnyt säädyllisesti eläneestä Evasta huoran?
Eva Hitler
muistopäivä
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hiterit menivät naimisiin, vähän ennen väitettyä yhteistä itsemurhaa, joten sitä ennen oli siis ollut vain aatun naisystävä, ei vaimo.
Nythän on saatu jo valtavasti todisteita valokuvineen, ettei Hitlerit kuolleet silloin Saksassa itsemurhiin - vaan he matkustivat sukellusveneellä natsimieliseen Argentiinaan, kuten osa muitakin natseja.
Kukaan ei vaan yrittänytkään ilmiantaa hitleriä, koska heillä oli taloudellinen diili Venäjän kanssa - tästä on saatavissa runsaasti materiiaalia netissäkin.
Aatu ja Eevaovat nyt kuilleet, mutta elivät sitten Argentiinassa hyvin vanhoiksi, aatusta on olemassa kuolinkuvakin, mutta joutuikoko lopunelämäänsä jatkuvaan vaihtelemaan asuinpaikkaa kiinnioton pelossa.
Sukellusveneellä Argentiinaan? Venettä olisi pitänyt tankata matkan aikana monta kertaa. Missäköhän olisivat käyneet tankkaamassa?
Kun pariskunta on tehnyt itsemurhan ja poltettu, on hankalaa lähteä merimatkalle. Muutenkin Berliini oli aika ongelmallinen sukellusveneiden käytölle.
Pariskunnan itsemurhalle ja poltolle on kymmeniä todistajia.
Itse uskon että matkustivat Jules Vernen kanssa maapallon painottomaan keskipisteeseen. Tästä ei ole vakavia todisteita kuten usimmista tämän kaltaisista teorioista.