Herkkuliha Kontulainen

Olisiko

Kontulainen valitteli lehdessä mitenkä häntä on eduskunnassa nimitelty herkkulihaksi. Nimihän on imarteleva, ja sopivakin. Kyllä Kontulainen on seksikäs, ja hän tuo sitä esille, elikkä rumasti sanottuna,saa mitä tilaa. Muistini mukaan hän on esiintynyt alastonkuvissakin, ja on jonkinlainen seksin asiantuntia. Olihan Kontulainen Kimmo Kiljusen matkakumppaninakin, mistä Kiljunen tais saada jonkinlaisia nuhteitakin, olisiko matkan maksajasta ollut epäselvyyksiä. Tietoni ei ole faktaa, jos joku muistaa tarkemmin kertokoon. Kiljuselle se tais olla niitä viimeisiä matkoja kansanedustajana. Tulisiko huomautukset juuri näistä syistä.

14

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mätäliha

      Kontulainen vain haaveilee, että kaikki panisi sitä. Pöhkö vasuri ei saa seksiä edes rahalla.

      • konna-antulainen

        Kirppu-Kiljuselta sai kirppuja.


    • Ruku.Sutsainen

      Mun miälestäni ei ole todistettavasti kukaan kehunut vasemmistoliiton naisedustajia. Herkkuliha on kehu parhaasta päästä, mutta en usko kenenkään moiseen sortuneen vaikkakin Kontulainen parhaansa tekee ollakseen havaittavan eroottinen ylipukeutuneenakin. Todisteita pitäisi löytyä. Veikkaan, että korkeintaan soppalihaksi on kehuttu. Mikä tosiaan on vielä kehuksi laskettava. Soppaluu on jo siinä ja siinä, mutta välillä sekin on hyvä. Saattaa olla Kontulainen hämääntyneenä kehuista kuullut väärin tai peräti muistaa väärin kuulemansa hän. Sitä paitsi kehuja lienee siltä seudulta kotoisin, jossa Kontulaisen esittämä laillistettu sukurutsa on enemmän kuin mieluista yhdistymistä.

    • Jousamies

      Kyllä mulla ainakin on eri käsitys herkkulihasta!

    • Anniina69

      ruma horo

    • lihallisuudesta

      Myös fb:ssa Kontulainen toteaa, että hänet on arvioitu herkkulihaksi. Ilmeisesti hän on asiasta kovin mielissään kun haluaa tiedolle julkisuutta.
      ”ei selvästi olla vielä puhuttu ja opittu tunnistamaan seksuaalista häirintää”
      Mitä hän mahtaa tarkoittaa sillä, että ei ole puhuttu seksuaalista häirintää?

      • Elmeri19

        Tuossa iässä on kaikki keinot käytettävä. Alkaa miettimään, että jos tämä on se viimeinen kerta. Siksi vanhat aina tekee parhaansa!


    • 883838838

      Persut ovat jo hakanneet hanskaan hänen kuvansa ääressä jo vuosiaa. Että persut ovat näitä naisten ahdistelijoita.

    • Viisas_veto

      Jokainen terve mies näkee ,mitenkä Kontula pursuaa seksuaalisuutta, ihanne nainen meidän miesten mielestä. Kontulalla varmasti ei ole mitään sitä vastaan jos miehet huomaavat hänet muussakin kuin poliittisena kilpailijana, ja tämän ulostulon jälkeen vielä paremmin.

      Tähän jälleen sopii se vanha sananlasku. "Kukapa se kissanhäntää nostaa jos ei kissa itse"

      • pläähpläähs

        mullekin pilluva.


    • herkkuper

      Liekö kontula kuullut tahallaan sopivasti väärin. Miehet puhuivat herkkupers…tä joka ihan eri asiaa kuin herkkuliha. Voisiko joku Kontulaa tuteva mies ystävällisesti selittää hänelle mikä on noiden kahden eri herkun merkittävä ero

    • herkkup

      Herkkup…se tarkoittaa lapsukaista joka on pullea kun on syönyt liian paljon herkkuja.

      • yy7766

        Eiköhän toi liha haise niin pahalle että haaskalle karhujen syötiksi .


    • Ei_kovin_häävi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4098
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe