Ostin juurevan potikän AB;st juomaa tuona pääsiäislauantaina. Kun illalla raskaan raadannan päätteeksi olisi halunnut iltanapanderin tusjauttaa, ääni sanoo, > älä sie koseta pulloon<. Tulee mieleen nykäsmatin suojelupyhimys.
Mitään ei näy, mutta noudatan kehotusta. Korkki on pysynyt kiinni. Ei tuosta isookaan vahinkoa ole koitunut.
Miks Matti N:n. Viinan otto on meikällä kuin venäläistä rulettia, seuraksisista ei tiedä. On lepposia kännejä, on sekoseko riittejä. On vappuaatto mut en kyllä tuohon 1.75L Jäger Meister-lekaan koske.
4/4 ihmehindubanni jatkuu
paljakan.p
1
138
Vastaukset
- 10-tikkua-ristissä
Kunnes näin lasinkeräyspaikalla ainakin 3l Jägerpullon. Kyllä täällä rannikkoseudulla etenkin näkee, että virosta tuodaan viinaa suuria määriä.
Samaa merkkiä viskiäkin saattaa nähdä 10 tyhjää lasipulloa, litraisena. Eräiden maksa vielä jaksaa suodattaa, meikän ei. Iloinen että ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1405886
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4212830- 1422694
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv192148- 202145
- 741360
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä111147Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101092- 52988
- 86937