Kertokaa nyt meille kaikille ihmettelijöille, että millä asialla liikuitte eilen illalla? "Vihaan hallitusta jo nyt" ei oikein riitä, sillä kaikkihan hallitusta vihaavat sitten, kun nähdään ettei ne saa mitään muutosta aikaiseksi nykyiseen alamäkeen.
Joten valaiskaa hieman äärivasemmistolaisen aatteenne taustoja ja perustelkaa myös riehumistanne Rongankadulla, että ymmärtäisimme pointtinne?
Tuntuu, että olette tavallista duunaria vastaan, koska käytte poliisinkin kimppuun? Olenko oikeassa?
Joten valaiskaa hieman äärivasemmistolaisen aatteenne taustoja ja perustelkaa myös riehumistanne Rongankadulla, että ymmärtäisimme pointtinne?
Tuntuu, että olette tavallista duunaria vastaan, koska käytte poliisinkin kimppuun? Olenko oikeassa?
Vastaukset 26
Vanhimmat
Ovatko anarkistit ?? vai mitä hampputukkia ovatki huppuineen. alueen huumevälittäjiä.käyttäjiä. eli rikollisia?? kamalaa porukkaa.peruskotikasvatus mennyt pahasti sivuraiteille alkuvaiheessakin??
Anarkismi ajaa tasa-arvoa kaikille ihmisille.Ihan sitä samaa kuin YK.Kukaan ei ole toista arvokkaampi iän, viran, työn,rahan,etnisen taustan, mitä kaikkea muuta sopotetaan juhlapuheissa vaikka nyt Vapun aikaan.. Keinot on vaan aika erinlaiset. Ajattelemaan, hyvä ihminen pyydän.
-Anarkisti ajaa aatetta, joka hajoittaa yhteiskunnan palasiksi. Kauppojen ryöstelyä, raiskauksia, ihmisten ryöstelyä, murhetta, surua, pelkoa, nälkä kuolemaa. Tapetaan toisiamme taistellessamme viimeisestä leipämurusesta? Kuolemista kylmyyteen, koska yhteiskunta on ajettu alas, eikä energiahuolto enää toimi. Siis, halutaan romuttaa koko toimiva yhteiskunta kaikilla tasoillaan ja se sittenkö on hyvä, kun liutaan kivikautiseen tilaan? - Nykyajan ihmisellä ei ole taitoja pärjätä siinä maailmassa, vaan tulee globaali tuho ja ihmisen katoaminen maapallolta.
Ajattele itse ihminen ja tutki mielessäsi asiaa hieman isommin visioin/ympyröin!
Pähkinänkuoressa: anarkia on tunnetun yhteiskunnan tuhoutuminen ja väkivallan nouseminen valtaan.
Anarkia tappaa kaiken elämän maapallolta.
Yllä oleva teksti kertoo kaiken anarkiasta ja sen "mukavuudesta".
Isis ajaa anarkiaa maailmalle, vaan en ymmärrä niidenkään aatetta lainkaan?
Mikä saatana aja ihmisen tuohon jamaan, että täytyy tappaa syytömiä kanssa ihmisiä, ilman mitään syytä? haluan, että ISIS hävitetään maan päältä viimeiseen soluun, eikä niistä enää ikinä haluta kuulla!
Jos et ole sitä vielä tiedostanut miksi alistetut lähtevät väkivallan tielle niin Suomen koulujärjestelmässä on valuvika.
Tässä tehokas anarkistien kurkuttaja. Tekee tarvittaessa tehotyötä niin kadulla kuin puistossa ja laittaa rättihousut ja-päät kuriin riittävillä keinoilla isänmaata ja luontoarvoja kunnioittaen.
http://photos1.blogger.com/x/blogger/3653/2884/1600/856269/neekerisepe.jpg
No, niin?
Ei tässä ollut väkivallan käytöstä kysymys?
Mutta ei sinullakaan kommentoija ole munaa mennä sinne ketomaan, ettet pidä anarkisteista? :-) Pelkkää tyhjien housujen tuottamaa hurinaa on juttusi! Olet pelkkä pelkuri..
PISTE!
Oikein. Tämä mies vastaa vähintään kymmentä anarkomarkoa tmv. liimanhaistajaa.
https://www.youtube.com/watch?v=-DjA3dDFuDA
-Olihan! Sinä haluat elämän nykyisessä muodossaan häviävän maapallolta? No, me emme voi sallia näin tapahtuvan, vaan laitamme sinulle turpajuhlat!
Niinkö?
Tulkaapa takaisin Tampereelle, niin laitamme teidät ruotuun! On meilläkin tapparan miähillä kiakkomailoja ihan riittävästi teidän taputteluun...
Hyvin sanottu! Tervetuloa ja saatte turpaanne!
Tuu tänne vitun paskahousu niin saat elämäsi pahimman selkäsaunan!
Poliisi on paska, yhteiskunta on paska, hallitus on paska, eduskunta on paska...
Mulla on yks kaveri kunnalla töissä hänellä on samat ajatukset, tosin veronmaksajat maksaa hänenkin elämänsä! Vi....u mitä luusereita!!!!!!!
sinä raukka et ikinä ole tehnyt oikeita töitä.
Kuinka monta kertaa historia on jo todistanut Anarkistien tuovan muutosta. Anarkistista tulee palvottuja yhteiskunnan merkkihenkilöitä. Politiikkaa ei voi muuttaa sisältä, muutos tulee ulkoa ääriliikkeiden kautta. Rikkaat ja keskiluokka jää vähemmistöön jonka seurauksena ääriliikkeet nousevat esiin.Yksi radikaalipuolue yrittää hallitukseen,mutta se on vain lehtien kahinaa tulevan rinnalla.
---sairaus on korviesi välissä. Me tapetaan teidät helposti, kun alatte älämölöä harrastaan. ,-)
Kaksi on me.
Mustamakkaran syöminen tekee vihaiseksi. Siitä se johtuu. Ärtymys lisääntyy kun mahahappo tunkeutuu takaisinvirtauksessa ruokatorveen.
Ja sen jälkeen me tapamme teidät kaikki! :-)
kaikki olette sairaita! Pitää antaa teille pataan!
Olen tasan samaa mieltä!
ja minä myös!
Kyllä se niin on, että parempi se on, että kadulla on kansalaistoimintaa kuin pelkkää henkilöautojen rallia.
Olemmehan tasavertaisia, kaikilla on yhtäläiset mahdollisuudet päästä huono-osaiseksi. Entäpä toisinpäin?