Vihavainen kehuu Kekkosta

Sain juuri luettua loppuun Timo Vihavaisen kirjan Vanhan Venäjän paluu.Kirjassa hän kehuu Kekkosta ... "kommunistien integroiminen suomalaiseen yhteiskuntaan oli Kekkoselta merkittävä intellektuaalinen suoritus".

Eipä ole Kekkosen jälkeen intellektuelleja presidenttejä ollut!
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kirja kannattaa lukea koska harvalla on niin paljon perspektiiviä Venäjän asioihin kuin Vihavaisella.

Äänestä

Kerropa, mitä kirjan sivulla 182 lukee?

Äänestä
  • " ADORNON AATEPUURO JA PIKKUPORVARILLISUUDEN KAUHISTUS"

    Äänestä

  • Päällikkösinytkin kirjoitti:

    " ADORNON AATEPUURO JA PIKKUPORVARILLISUUDEN KAUHISTUS"

    Tuollaiset löytyy lukematta yhtään kirjaakaan.

    Äänestä

  • Vihavainen tarkoitti jo edesmennyttä Theodor Adornoa.

    Äänestä

Vladimir von Witte sanoi eilisessä tv ohjelmassa, että jotkut ovat sanoneet Kekkosen olleen KGB,n agentti. Se on naurettava väite sillä kyllä Kekkonen oli sellaisen yläpuolella, totesi von witte.

http://www.hs.fi/ihmiset/a1382761247302

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Päällikkösinytkin kirjoitti:

Sain juuri luettua loppuun Timo Vihavaisen kirjan Vanhan Venäjän paluu.Kirjassa hän kehuu Kekkosta ... "kommunistien integroiminen suomalaiseen yhteiskuntaan oli Kekkoselta merkittävä intellektuaalinen suoritus".

Eipä ole Kekkosen jälkeen intellektuelleja presidenttejä ollut!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu