Pekka Sinervän kauppa

Muistaako joku käyneensä Pekka Sinervän kaupassa? Mikä oli kaupan kohtalo ? Sijaitsi siinä Hevonkosken korjaamoa vastapäätä pellolla, puinen kaksikerroksinen rakennus.
581
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kyllä joskus tuli käytyä linjaautoa odottaessa kotikylään varmaan tuli ostettua makkrapala tai karkkia.

Äänestä
  • eikös pekalla ollu kauppa keskikylässäkin taisi olla ennen kirkonkylänkauppaa

    Äänestä

Mää hain kortonkia sieltä nöösinä .

Äänestä
  • Ja vieläkin taskussa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja vieläkin taskussa?

    Tyhmä .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muistelus kirjoitti:

Muistaako joku käyneensä Pekka Sinervän kaupassa? Mikä oli kaupan kohtalo ? Sijaitsi siinä Hevonkosken korjaamoa vastapäätä pellolla, puinen kaksikerroksinen rakennus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu