Persut eivät uskalla hallitukseen

Persut eivät tälläkään kertaa uskalla tulla hallitukseen. Sipilän saama vastauspaperi oli kopioitu Persujen puolueohjelmasta. On ihan varmaa, että Kepu ei voi sitä sellaisenaan niellä.

Soini kampaa taas tukkansa talouskyljyksellä ja jatkaa kovaa opposiopolitiikkansa tyyliööä, että perää ei anneta. Sylettää tuo populismi.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin taitaa käydä jo toisen kerran: hallitukseen ei lähdetä.

Saas nähdä antaako Suomen kansa PS:n kusettaa itseään vielä kolmansissakin eduskuntavaaleissa?

Äänestä
  • Lisää luottamusta ja tuo lisää ääniä, jos eivät lähde hallitukseen ajamaan kepun linjaa, josta ei edes ole varsinaisesti mitään tietoa, on vain erlaisia kommentteja yhteiskuntasopimuksista ja kaikelaisista ohjelmista, mutta ei mitään konkreettista linjaa johon edes voisi ottaa varsinaista kantaa.
    Persujen on edelleen pysyttävä linjalla, jota lupasivat äänestäjilleen ajaa, se tuottaa parhaiten luottamusta, eikä kepun kelkkaan hyppääminen ole koskaan tuonut kenellekään puolueen sisäpiiriä lukuunottamatta mitään hyvää.

    Äänestä

  • Ei Soinista ole hallitusvastuun kantajaksi, löhölomailijaksi ja puoluetukimiljoonilla säätiötään täyttäjäksi vain.

    Äänestä

  • Niin_q kirjoitti:

    Lisää luottamusta ja tuo lisää ääniä, jos eivät lähde hallitukseen ajamaan kepun linjaa, josta ei edes ole varsinaisesti mitään tietoa, on vain erlaisia kommentteja yhteiskuntasopimuksista ja kaikelaisista ohjelmista, mutta ei mitään konkreettista linjaa johon edes voisi ottaa varsinaista kantaa.
    Persujen on edelleen pysyttävä linjalla, jota lupasivat äänestäjilleen ajaa, se tuottaa parhaiten luottamusta, eikä kepun kelkkaan hyppääminen ole koskaan tuonut kenellekään puolueen sisäpiiriä lukuunottamatta mitään hyvää.

    Juuri noin. Ei yhdenkään puolueen kannata poiketa antamistaan lupauksista ja kannattaa pysyä tiukasti oman puolueen ohjelmassa. Kukaan ei tiedä mihin Sipilä näitä kyselyn tuloksia vertaa tai miten ylipäänsä analysoi. Outo tapa koota hallitus. Kyllähän olisi ollut parempi istua siinä pyöreässä pöydässä kaikkien yhdessä ja neuvotella asioista. Presidenttikin valtiopäiväpuheessaan sanoi, että ei saa tiukasti pitäytyä hallitusohjelmassa, koska maailmakin muuttuu ja aina täytyy ajatella Suomen etua.

    Äänestä

läskiperhe Laatikainen on vanha ukko kuten Vanhanen, Väyrynen, Juhantalo, Pekkarinen ja häillä huru-ukoilla on viimeinen mahdollisuus päästä hallitsemaan ja painostaan suomalaisia, nyt ne rynnivät hallitukseen kuola valuen paskalakibisnesmies Sipilän ja eu-satraappi Rehnin johdolla

saa nähdä miten huru-ukoille käy meneekö kuin lehmänpaska alas kurkusta Kepun kekri-illoissa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sylettäätuotouhu kirjoitti:

Persut eivät tälläkään kertaa uskalla tulla hallitukseen. Sipilän saama vastauspaperi oli kopioitu Persujen puolueohjelmasta. On ihan varmaa, että Kepu ei voi sitä sellaisenaan niellä.

Soini kampaa taas tukkansa talouskyljyksellä ja jatkaa kovaa opposiopolitiikkansa tyyliööä, että perää ei anneta. Sylettää tuo populismi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu