Olihan kaunis vastapalloon ajettu puhdas pusu. Jääkiekko on kontaktilaji. Silloin kun on paikka, silloin täytyy niitata.
Jääkiekko ei ole neitien laji, eikä hyvä pelaaja ota nokosia kesken MM-matsin niin kuin neiti jormakka teki viime vuonna.
Hyvä pelaaja osaa ottaa taklaukset vastaan, eikä myöskään aja itseään miinaan.
Näin kävi taitavalle mutta heppoiselle Steve Mosesille.
Norjan poika moiskautti pusun: )
Jatkuuko Steven pelit vai oliko MM-taso miehelle kenties liian kova?
Aika näyttää.
Norskin pusu!
5
227
Vastaukset
- huhhuhhp
Oikeassa olet.
- MasaTelakka
Etsii etsii mutta ei löydä. Näillä kauniilla sanoilla kai voidaa kuvata sekopäisenänä hoipparoivaa Steve Mosesia kun norjan Ole Toffelsen moiskaisi mojovan pusun. Niittaa silloin kun paikka tulee. Tätä komentoa norjalainen kovista taklauksista tunnettu Ole myös toteutti.
Pisteet siitä miehelle. - MasaTelakka
Anteeksi. Silloin kun paikka tulee. silloin täytyy niitata.
- oiniitäaikoja
Janne Laukkasta on ikävä. Siinä oli sellainen heppu suomalaisessa pakkihistoriassa, että osas niitata kun paikka tuli ja siinä vastustaja keräili hanskoja ja mailaa jäältä. Perstaklauksia avojäällä ja oli näyttävää. :o)
- MasaTelakka
Avojääniitti on aina näyttävä ja kaunista katseltavaa. Valitettavasti neitimäisestä sm-liigasta ne on karsittu pois samoin kun tappelut, jotka nekin kuuluvat jääkiekkoon.
Siitä seuraa että sm-liigan ulkopuolisissa peleissä pelaajamme eivät osaa ottaa niitä vastaan kun se paukahtaa.
Kysykää vaikka jormakalta tai pitkään suomessa pelanneelta steve mosesilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825117Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813656Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers73275SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun303086SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt612797SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412316Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042266Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292117Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan752105Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922059