Valtio ei ole liikeyriys, eikä sitä johdeta kuin mitä tahansa firmaa. Eikä hallitus ole helposti ohjattava auto.
Luleeko Sipilä tosiaan, että kaikki ovat hävinneen SDP:n kaltaisia keskustan paimennettavia lampaita?
Sellaisen hallituksen johtaminen olisi Sipilälle yhtä helppoa, kuin autolla ajaminen. Mutta nyt Sipilän pönttö yskii. Auto ei kulje eteenpän. Se törmäsi perussuomaisten seinään.
Onko jäljelle jääneistä osista koottava taas auto, jonka ominaisuuksia insinööri ei tunne. Siinä voi olla samoja sähtövikoja kuin edellisen hallituksen autossa joka karkasi Stubin käsistä.
"Häkäpönttö Sipilä" törmäsi "Soini seinään"
0
142
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku433712Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351819Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531326- 1541182
- 190975
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti41960Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.228944- 80917
Jälkiviisauttako
Kun katsot taaksepäin, tekisitkö jotain asioita toisin kaivattusi suhteen? Vai onko kaikki mennyt, niin kuin piti?79799- 55790