Kunta Duunareilta viedään LOMARAHAT

Kaikki joutuu tinkimään ja eläkekattoon ei saa koskea.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miksi vain kuntaduunareilta vietäisiin nyt lomarahat?

Viedään ne ansaitut lomarahat kaikilta suomalaisilta duunareilta jotka tienaa alle 3000 euroa/kuussa ihan samantien, Ja nostetaan sitten vielä näiden suomalaisten duunareiden jotka tienaavat alle 3000 euroa/kuussa työtuloverotusta todella roimasti ja tehdään sitten vielä tämä ammattiyhdistystoiminta lakimuutoksella täysin laittomaksi toiminnaksi.
Niin eiköhän sitä siitä sitten saada Suomen talous samantien todella jyrkkään nousukiitoon.

Äänestä

Lomarahat pois valtion ja kuntien "työntekijöiltä". Täähän on ihan vastaava typerä muinaisjäänne, jota kreikkalaisten kohdalla naureskellaan erilaisista lisistä, jos virkamies esimerkiksi malttaa tulla työpaikalle ajoissa tms.
Suomi nousee, kun virkaportaaseen kertynyt ihra vuollaan pois.

Äänestä
  • Pakkotulonsiirtojen lopetuksella voisi puolittaa valtion vuotuisen velanoton.
    Jakopotti on puhdasta elvytystä,kokonaissumma tilastokeskuksen mukaan
    on yli neljä miljardia euroa vuodessa.
    Eniten maksavat Uudenmaan,Varsinais-Suomen ja Päijäthämeen asukkaat.
    Kymeenlaaksolaiset eivät maksa enempää kuin saavat. Tulonsiirtojen ottajia
    on ahvenmaalaiset,pohjoiskarjalaiset,kainuulaiset,lappilaiset,pohjoisavolaiset
    ja keskisuomalaiset.

    Äänestä

  • tulonjako kirjoitti:

    Pakkotulonsiirtojen lopetuksella voisi puolittaa valtion vuotuisen velanoton.
    Jakopotti on puhdasta elvytystä,kokonaissumma tilastokeskuksen mukaan
    on yli neljä miljardia euroa vuodessa.
    Eniten maksavat Uudenmaan,Varsinais-Suomen ja Päijäthämeen asukkaat.
    Kymeenlaaksolaiset eivät maksa enempää kuin saavat. Tulonsiirtojen ottajia
    on ahvenmaalaiset,pohjoiskarjalaiset,kainuulaiset,lappilaiset,pohjoisavolaiset
    ja keskisuomalaiset.

    Tehdäänkö Suomesta USA:n kaltainen liittovaltio? Maakunnille ja kunnille lisää oikeuksia ja verotus sosiaalituet alas.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puoluetuet kirjoitti:

Kaikki joutuu tinkimään ja eläkekattoon ei saa koskea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu