Ei olisi uskonut, että Räsänen tunnustuksellisena kristittynä, Kristillisen liiton puheenjohtajana ja kokoomuksen sekä presidentti Niinistön perässähiihtäjänä valehtelee pokkana.
Räsäsellä ja Niinistöllä ei ole mitään syytä eikä oikeuttakaan pidättäytyä NATO-maan Puolan päätöksessä estää venäläisiä moottoripyöräilijöitä tulemaan Suomeen kun sotilaallisesti sitoutumaton Itävalta on päästänyt venäläiset motoristinsa maahan.
Kristitty Räsänen osaa valehdella
4
56
Vastaukset
- Vastuunpakoilua
Uskovainen God bless -Niinistökin valehtelee täysin pokkana.
Niinistö ja Räsänen ovat keskiteysti päättäneet venäläisten motoristien maanhantuloluvista, ei yksittäinen rajavirkailija. - jumalaLähteeKarkuun
Älä kuitenkaan luule että Räsänen ja Niinistö pystyvät rukoilemaan jumalan meidän puolelle kun hyökätään Venäjälle. Venäjä on syvästi uskonnollinen maa. Venäjän ortodoksit rukoilevat jumalan Venäjän puolelle, koska niiden ei tarvitse valehdella niin kuin Räsäsen ja Niinistön.
Jos Räsänen ja Niinistö pyytävät vielä Haglundin, Stubbin ja Kanervankin rukoilemaan jumalaa meidän puolelle niin jumala lähtee Suomea karkuun. Sanokaas yksikin asia, jossa Päivi Räsänen olisi toiminut vastoin Venäjän tahtoa!
---
- Sitä minäkin.- mallillaan
Nyt on laadittava laki, joka kieltää maamme läpikulun. Jos tänne tulee, tänne on jäätävä. Niin ne muutkin, kaukaa tulleet, tekevät. Meillä on vastaanotto ja täysihoito tarjolla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658