Ei ole muuta mahdollisuutta kuin avustaa SPR:n kautta, kun kirkonulkomaan apu tukee Israelin alueen arabiterroristeja ja lähetysseuralla on homopari työssä. Nepalia ei voi muuten avustaa
Voi avustaa vain
13
<50
Vastaukset
- Totuustosiaan
Älä valehtele vaan ota selvää. Lukuisien järjestöjen kautta voit avustaa Nepalia.
- muitakin.varmaan.on
Patmoksen ja Fidan kautta voi avustaa.
- kanavia.on
muitakin.varmaan.on kirjoitti:
Patmoksen ja Fidan kautta voi avustaa.
Aivan ja IRRTV on mukana Nepalissa.
Tuota, johtuuko se siitä että kirkko tekee arabikristittyjen kanssa yhteistyötä? Jostain näin luin. Olen ymmärtänyt niin että näitä kristittyjä vihataan joidenkin uskovien taholta.
- KetkäVihaavat
Kerroppa ketkä Suomessa vihaavat arabikristittyjä.
KetkäVihaavat kirjoitti:
Kerroppa ketkä Suomessa vihaavat arabikristittyjä.
Ehkä mm. aloittaja?
- valitettavaa
KetkäVihaavat kirjoitti:
Kerroppa ketkä Suomessa vihaavat arabikristittyjä.
Arabikristittyjä vihaavat muslimit, jotka pitävät heitä USA:n ja Israelin kätyreinä.Siksi mm Beetlehemistä ja Gazasta on lähtenyt pois suurin osa kristityistä. Beetlehem oli vielä 1980-luvulla 80% kristitty kaupunki mutta nyt kristittyjä on alle 20 %.
Gazan viineinen kristitty kirjakauppias surmattiin, mutta kirkot vaikenevat tästäkin asiasta.
"Suomettuminenhan" on ollut kirkon tavaramerkki jo Neuvostoliiton ajoista lähtien.Sama koskee nyt muslimien tekemiä vainoja.
Valitettavasti kristityt ja lännen kirkot eivät uskalla kertoa tästä asiasta, sillä he pelkäävät, että nuo loput kristityt jotuvat vainotuiksi.
- ainavalehteleetva
Totuusvoittaaaina valehtelee aina. Nytkin Nepalia voi auttaa monen avustajan, muunkin kuin kirkon ulkomaanavun, kautta.
Kirkon ulkomaanavun kautta avustaminen taitaa vaan olla kustannustehokkainta.Minun nähdäkseni Punainen risti on tämän hetken tehokkain avustusjärjestö.
https://www.punainenristi.fi/lahjoita/usein-kysyttya-lahjoittamisesta
https://www.kirkonulkomaanapu.fi/tietoa-meista/usein-kysytyt-kysymykset/
- täsmäpommitus
Ompa sinulla tiukka pipo.
Onneksi suomalaiset avustavat Israelin sotaväkeä http://www.hs.fi/kotimaa/a1305587769236
Ei kannata mennä ISIS seen voi tulla tuomio mutta luvattua maata täytyy puolustaa jos vaikka se avaisi taivaan portit. - peruslinjaus
No joo, lähetysseuralla taitaa olla asiat vinksallaan. Ei laiteta rahaa sellaisiin paikkoihin.
- eiterroristientukea
Kirkon ulkomaan avulle ei pidä antaa euroakaan. Menee terrorismin tukemiseen arabien auttamisena.
- ei.KUAlle
Ei KUA:lle latiakaan rahoittaa terrororisteja ja heidän tukemissaan kouluissa on pommialustoja jotka lähettää ohjuksia ja raketteja Israeliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101094
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18609Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264606- 68567
- 95552
- 26512
- 44493
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47437
