PERSUJEN misnisterikiima on niin rajua, että Soini syö Sipilän kädestä. Kaikki pyhät periaatteet on myynnissä, Persuset menossa hallitukseen vaikka Kepun apupuolueeksi hinnalla millä hyvänsä.
SIPILÄ PYÖRITTÄÄ SOININ TAKKIA MIELINMÄÄRIN
26
55
Vastaukset
- KoviaPoikia
Puheiden aika on ohi, nyt ei jytkytellä nyt nöyristellään.
- KaikkiMyynnissä
Soini on pöytäliinana Sipilän neuvotteluissa, kun ei vain töppäisi pahasti, Perse palaa.
- glkhfs
Koko viime vaalikauden haukuit persuja siitä että eivät menneet Kataisen hallitukseen. Olet tuuliviiri.
- NöyrääPoikaa
Nöyristely ei kuulu Suomalaiseen kulttuuriin, paitsi PERSUJEN misnisterikiima aikaan.
- Heheheheheheheh
Hehhehhehheh
- Byääääääää
Kokoomus joutuu oppositioon vaikka Stubb olisikin suostunut kaikkiin Sipilän vaatimuksiin. Byääääääää Byääääääää
- Halla_ahoFani
Onko Soini jo myynyt kaikki periaatteensa? Kyllä on, hamekankaan arvoinen suoritus.
- wtwte
Mistäs tiedät?
- mistätiedät
Mihin perustuu tietosi sekoomuksen oppositioon menosta?
- VasemmallaParas
Takinkääntö on Soinille tuttua puuhaa, Soini kääntää takkia sitä mukaa kun tarve vaatii, EU-vaalit ja eduskuntavaalit meni takinkääntö harjoittelussa nyt ollaan opittu kääntämään oikeassa kohdassa Arhinmäki ei myy periaatteitaan koskaan.
- lfjgfs
Johan oli aivopieru.
- KukaMitä_Häh
lfjgfs kirjoitti:
Johan oli aivopieru.
Onko homopatsasvouhotus tuttua!
- SinneMeni
Kohta Soini myy homopatsankin pois.
- KaikkiMyytävänä
Seteliselkärankaiset ovat tehneet näyttävän paluun Persuihin,
- ValitettavastiFaktaa
Kahinaa kuuluu persuneuvottelioiden taskuista kun kaikki myydään, myisivät homopatsaankin.
- Kaikea.Sitä.Kuulee
Jytkytys on vaimennut, itkuvirsiä lauletaan Sipilän kuorossa mihin katosi Persu uho?
- NoloaMuttaTotta
Teki Soini niin tai näin turpaan tulee, Puolue hajoaa.
- SiitäVaanSäpäleiksi
Ei tule ikävä.
- popsips
Sanoisinpa, että 4 vuoden kuluttua haluaisin nähdä teidän kommentit täällä, kun PS ottaa superjytkyn.
- olikovitsi
Itkuvirret raikaa hallitusneuvotteluissa kun Soini myy persukset puoli ilmaiseksi.
- Halvalla_Menee
Voi vittu mitä Tolloja, heti ollaan antamassa periksi kun Sipilä vähän vikisee.
Tämä on nyt aika noloa persuille ja samalla lopun alkua. Hallitukseen meno vaatisi myönnytyksiä ja niitä antamalla katoaa äänestäjien tuki.
Oppositiossakin Soini on kääntänyt takkiaan sitä mukaa kuin kauan hoetut ennustukset ovat osoittautuneet vääriksi.
Ehdoton rasisminvastaisuus ei liioin oikein istu isoon osaan persuista.
Sitten kun/jos hallitusvastuu alkaa painamaan ja mikään ei muutu miksikään, ei ainakaan paremmaksi, niin puolue kutistuu ja sitä odottaa emopuolueensa smp:n kohtalo.
Oppositioon jääminen olisi sekin käsittämätön veto noinkin suuren äänisaaliin kalastaneelta puolueelta. Toista kertaa äänestäjät eivät armahda. Maata ei johdeta räksyttämällä oppositiossa.
Tämä on tietysti arvailua, mutta kohta se nähdään miten käy.- sipsilä
Ei ole noloa persuille! Soini kyllä tietää mitä tekee. Sipilä on pelkkä lestadiolainen, ei siitä ole mihinkään muuhun.
Tunnen lahkolaiset niin hyvin lapsuudestaani lähtien että tiedän mistä puhun. Tuollaiset lestadiolaiset eivät ole yhtään mitään. Ei sitten mitään. Ei edes pölyhiukkasen arvoisia. - Vote_Kokoomus
Kyllä Soini taitaa ikävä kyllä osaa laskea, kuten Sipiläkin.
Ilman persuja tuosta ei kuin samanlaisen sillisalaattihallituksen, minkä Katainen teki.
Ja sillä hallituksella ei pystynyt tekemään mitään.
Ainut toimiva vaihtoehto persuille olisi Keskusta-Kokoomus-SDP. Mutta Demarit ja Kokoomus ei mahdu samaan hallitukseen nyt.
Ei käy kateeksi SipilääJuu ei käy todellakaan. Toisaalta Kataisen hallituksessa oli vasemmistoa ja oikeistoa ääripäistä samaan aikaan ja se saattoi osaltaan myös aiheuttaa sen toimintakyvyttömyyden. Ehkä ainakin, jos vasemmistoliitto ja SDP jäävät pois, niin saadaan toimintakykyinen hallitus. Tiedä sitten, että kuinka duunarin olot kurjistuvat, mutta mitäs äänestivät Persuja, jotka pakoilevat vastuuta. Näin sataa mielestäni oikeiston laariin, kun antaa äänensä Persuille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061