Kuka on se nuori äiti kahden pienen lapsen ja pienen valkoisen koiran kanssa Alvarin leikkialueella? Sanokaa sille että sinne on koirilta pääsy kielletty niin kuin muihinkin leikkipuistoihin.
Nuori äiti
Koirankakka
391372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Mikset sä itte sano?
ÄÄLIÖ:
Kun en tiedä kuka se on. Lapset kertoivat, kun kotiin tulivat. Yököttävää. Sanoisin kyllä. Vaimo vielä pahemmalla päällä.
Soita MCkiipelille!!
Sä mitään uskalla sanoa, kun käytät itse koiraasi naapurin puolella kusella. Tossukka mikä tossukka.
No Ei uskallakkaan. Tyypillistä pohojalaasuutta! Tänne kirjoitellaan ja seljän takana puhutahan.
Päin naamaa hymyillähän.
Vitun jeesustelijat.
Ap lupasi sanoa, mutta kun ei tiennyt kuka se on. Ja sen vaimokin varmaan sanoo... Tai laittaa miehensä sanomaan. Pohjalaiset sanovat myös päin naamaa ja se muita taitaa niin kovasti sapettaakin!
Toivottavasti se koira eres väänti kunnon tortut sinne .
Né on pieniä asioita
Ja vielä sen jotenkin tajuaisi jos tällä koiran omistajalla ei olisi lapsia itsellä.Silloin ei varmasti osaisi ajatella asioita niinkuin äidin kuuluu(kuuluisi) ettei vie lemmikkiään lapsille tarkoitetulle leikkialueelle! Toruja!
koska tällaista on tapahtunut? ? kouluaikanako
Iltapäivällä koulun jälkeen mun lapset on sen/ne nähny.
onko jo aikaa vai lähipäivinä? ?
Mä en oo tämä ap. mutta varmaan pari viikkoa sitte asiasta oli puhetta meillä.Eli useampi lapsi asian rekisteröinyt.Onko muita?
Jos se äiti on niin nuori ettei osaa lukea kylttiä?
Tämä oli sarkasmia
Se on totta se on totta että ei tää oo mitään luksusta
Se on virolainen ei osaa suomea.i
eikä oo
Mistä tiedät?
Se ketä minä tarkoitan, on ihan syntyjään kuortanelainen. Ja ei asu kaukana Alvarista, kun lasten ja koiran kanssa on vaunuilla liikkeellä.
No jos nuon hyvin tiedät nii meenny saatana sanomaan jotta kerää mahdolliset koiranläjät pussiin tai edes piiloottaa sinne tenavien hietalaatikkohon.
voi hyvän tähären antakaa ny olla jo, tässä maailmassa ny tapahtuu pahempiakin asioita kokoajan ku yks helevata äiti koiran ja tenaviensa kans leikkikentällä! ! vai aattelittako samasta aiheesta jauhaa viälä pitkäänki! !??! eikä ne teirä lapsukaisetkaan jotka tälläästä kotona on juorunnu niin oo ollu tekemättä mitää sellaasta mitä ei saisi teherä! !!!!!!!!! LAPSELLISTA. ihmisiä kuolee, tapetaan, ihmiset sairastaa ym ja TE pauhaatta koirasta! !!!!
Sinä täällä pauhaat! Lopeta suomi24 keskustelujen lukeminen ja pelasta maailma kaikelta pahalta! P.s. Me kaikki kuollaan joskus. Toiset koirankakkaan toiset johonkin muuhun. Kuollaan kuitenkin.
Mitä jos kävisit päin naamaa sanomas olis paljon asiallisempaa...nyt puoli kuortanetta tietää että nuori äiti koiransa kans tekee syntiä..
Tämä olkoon varoittava esimerkki kaikille! Koirat pysykööt pois lapsille osoitetuista leikkipaikoista ja lapset pysyvät pois koirapuistoista. Fair play. Olen puhunut.
Nih! Erehdyppä viemään koiras kakarojen leikkipaikalle niin saat opetuksen suomi24 palstalla! Voi saatana mitä porukkaa!
No minkulainen todistus sieltä oikein tuli
Ihmekkää että allergioita yms muita tauteja tulee ku koiranpaskakin on kuolemaksi....harvemmin koira edes tarpeitaan tekee esim hiekalle....sillon ku olin pieni juostii paljain varpain lehmien aitaukses ja astuttiin vahingos miinaan,käytiin huljauttamas sadevesisangos ja leikki jatkui...se oli elämää se...
vastuullinen koiranomistaja yleisillä paikoilla pitää paskapussit mukana...
Nipot tädit pysyköön komeros!
Kortesmäessä yksi vastuullinen koiranomistaja säästää varmaan etelänmatkan verran vuodessa pusseissa ja päästää koiran ovesta tarpeilleen leikkipuistoon... Tältä yksilöltä se onnistuu myös hiekalle. Olisiko rotukysymys?
Kissat pitääs kaikki tappaa, mutta ei ne mitää tee useimpien mielestä. Ne paskoo ja kuseskeloo kaikki tenavien hietikot.
Joo joo joo, mutta niiden omistaja ei raahaa niitä narunpäässä sinne hiekkalaatikolle. Se on niiden luonto.
Kas ku eivät aiva ulvo siellä kortesmäessä meenpä kiikun alle paskalle!!!
kuulkaa.. jos ny vaa antaas asia olla, ehkä tämä oli ensimmäinen ja viimmeinenkerta tällä äidillä ja toivottavasti muillakin!! jatketaan puhtaalta pöydältä
Minä kannatan, että ei lakaista asiaa maton alle, niin kuin kuortanelaisilla on tapana, vaan nostetaan kissa pöydälle.
Hyi, pöydälle paskoo mokoma!
Onko tämäkin nyt taas joku kultalusikka suussa syntynyt silmäätekevän tenava, joka saa tehdä juuri niin kuin haluaa ja me muut tehdään niin kuin pitää?
Munkaan mielestä ei koirat kuulu lasten hiekkalaatikoille,
Joko asiaan saatiin selvyyttä ja syyllinen tuomiolle
Huolensa kullakin.