Demaritoimittajilla on nyt vaikeaa

Heitä täytyy tukea ja ymmärtää. Surutyö ottaa aikansa.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Varsinkin ylen demaritoimittajat potevat vielä "suurvaltasyndroomaa" itänaapurin tapaan. Tosiasia on kuitenkin, että aika hoitaa sosialismin rippeet Suomestakin.

Äänestä
  • Ylestä pitäisi lapioda punikkipaska jo pois,
    punikki-uutistoimitus uusiksi,
    punikki-kioskit helvettiin !!!

    Äänestä

  • Siellä niitä loisii ylen komeroissa verorahoilla valtavat määrät punikkitoimittajia. Muhkeaa eläkettä odotellen.

    Äänestä

Sosialismin kokeilut ovat onneksi jo historiaa. Sääli vain, että ei kokeiltu ensin rotilla.

Äänestä

Harmi, kun tuota tv-lupaa ei voi enää irtisanoa.

Äänestä
  • Uusi porvarihallitus voisi muuttaa tilanteen. Palautetaan entinen lupamenettely ja pannaan yle saneeraukseen siinä missä muutkin lafkat.

    Äänestä

  • Myös isoo-Antti eli Herlin on tällä kannalla - ymmärtääkseni.

    Äänestä

  • Urpo.Tukiainen kirjoitti:

    Uusi porvarihallitus voisi muuttaa tilanteen. Palautetaan entinen lupamenettely ja pannaan yle saneeraukseen siinä missä muutkin lafkat.

    Yle ja mamut ovat leikkausten ulottumattomissa. Ylessä leikataan vain videoita ja mamuja koskee vain ympärileikkaus.

    Äänestä

Lehtitiedon mukaan Aamulehden toimittajista 40 % on vihreitä. Olisi mielenkiintoista tietää ylen 3500 palkollisen puoluekanta.

Äänestä
  • Demarien kannatus on yli 40 %. Ja toimittajat luulee, että näin on yhteiskunnassakin.

    Äänestä

  • Johtuisiko siitä, että ainakin takavuosina toimittajaksi aikovat opiskelivat Tampereen villapaitayliopistossa. Lenininkosken kaupungissa voi punaista tarttua jopa pohjalaiseen opiskelijaan.

    Äänestä

Kuka ottaisi töihin ikääntyneen ja alkoholisoituneen vasuritoimittajan. Arsellakin rahat loppu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyllä.se.siitä kirjoitti:

Heitä täytyy tukea ja ymmärtää. Surutyö ottaa aikansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu