Rikos näköjään kiinnostaa

MurhaInfossa Seinäjoen tapahtumaketjua on luettu jo 300.000 kertaa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jo lähes 400.000 kertaa. Siellä on juttua satakunta sivua. Tavallisen tallaajan ei tietenkään ole mahdollista lukea kaikkea. Siellä on tapahtumista paljon yksityiskohtaista tietoa... toiset tiedot varmaan kuvitelmia, toiset totta.

Mauri Sariuola taannoin kirjoitti poliisiromaaneja, vaikka hänellä ei oikeastaan ollut hajuakaan poliisitoiminnasta. Poliisi sitten virallisestikin palkitsi Sariolan. Tämä on oaoituksena siitä, etteivät nuo Wanha-Runkkarin tapaiset verovaroin palkatut paskalakit ole sen kummempia kuin me muutkaan. GToki heillä on työnsä, joka heidän on tehtävä, koska siitähän palkka maksetaan. Kuten esimerkiksi siitä, että kehutaan sievää pikkutyttöä fiksuksi siksi että tämä on riistänyt kaveriltasan hengen.

Äänestä

Ja uhrin setä poliisi on , uhrillä myös pikkuveli jolle sisko ei tuu kotiin yhden narsistiblondin takia! Mätäne selliin eukko !

Äänestä

ketjussa kuvataan hyvin yksityiskohtaisesti tapahtumia. Osa on varmaan kuvitelmia, mutta osa on totta. Kaikkihan tiedämme, että poliisimulukku aina vuotaa kuin seula, ei sille mitään kukaan voi, että tuollaiset Wanha-Runkkarit ovat täydellisiä paskapäitä. Koko saatanan polisi pitöisi lakkauttaa, niin Seinäjokikin olisi paljon parempi paikka elää ja asua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vähemmän_kiinnostunut kirjoitti:

MurhaInfossa Seinäjoen tapahtumaketjua on luettu jo 300.000 kertaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu