Jäin kaipaamaan KD:tä hallitukseen

KD olisi sopinut konservatiivihallitukseen mitä parhaimmin apupuolueeksi. Ihme, että uskovainen Sipilä ei heitä ottanut mukaan, ainoa korkeamoraalinen normaalijärkisten ihmisten puolue sentään. Pitänee kilauttaa Juhalle.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ne ois kyllä olleet hyvä lisä... Homot tosin ois saaneet siitä paskahalvauksen.

Äänestä

Muuten uskotko että maailma on 6000 vuotta vanha? Teille hölmöille on aina löytynyt kysyntää kirkon piiristä.

Äänestä
  • Maailman ikä ei liity politiikkaan millään tavalla. KD ei ota puolueena kantaa maailman ikään vaikka sen jäsenet ottaisivatkin. Se on perhepuolue. Normaalien heteroperheiden asiaa ajava puolue.

    Äänestä

Uskonto ja politiikka pitää erottaa toisistaan. Tasapuolisuuden takia pitäisi hallituksessa olla sitten myös muslimistien liitto.

Suomeen pitäisi ehdottomasti saada naapurimaan tapaan 7 %:n äänikynnys. Täipuolueet jäisivät pois sotkemasta asioita.

Äänestä
  • Uskonto ja politiikka ovat erottamattomat. Esimerkiksi Vasemmistoliiton kanta uskontoon on aina ja kaikkialla ateistinen, aivan kuten Lenin opetti. Sekin on uskonnon ja politiikan yhdistämistä.

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


Koo-Dee kirjoitti:

KD olisi sopinut konservatiivihallitukseen mitä parhaimmin apupuolueeksi. Ihme, että uskovainen Sipilä ei heitä ottanut mukaan, ainoa korkeamoraalinen normaalijärkisten ihmisten puolue sentään. Pitänee kilauttaa Juhalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu