http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3007854/perussuomalaiset-sai-taas-kyytia-tarjolla-pakkotyota-ja-heikennyksia-tyota-tekeville
Lakko-oikeuden rajoittamista, irtisanomissuojan heikentämistä ja vastustaneet vuosilomalain parantamista.
Lakko-oikeuden rajoittamista, irtisanomissuojan heikentämistä ja vastustaneet vuosilomalain parantamista.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kaikenvastustaja vassari laiskottelijoiden oikeuksia pitääkin karsia. Oikein!
Ole sinä sosiaalipummi hiljaa.
Muuten ihan asiaa, lukuunottamatta tuota nuorten ilmaistyötä, sehän ei olisi työtä mikäli siitä ei saa palkkaa - persiaatteessa ymmärrän ajatuksen, mutta en ymmärrä miten olisi järkevästi ja motivoivasti toteutettavissa. Muiltaosin nuo mainitsemasi asiat on otettava työnalle ja katsottava mitä niille on tehtävissä, jotta homma järkevöityy kaiken kaikkiaan.
Meillähän on aivan liikaa mennyt viimevuosina lyhyisiin laittomiin lakkoihin aikaa, ja niiden vaikutus on ollut korkeitaan kaikilla vitutus, ja syykin yleensä pääosiltaa sama.