Soini tulee olemaan valtiovarainministerinä JULMA suomalaisille. Hän aikoo karsia yhteiskunnan palveluista jopa 10 MILJARDIA EUROA!
Arvatkaapas vain, että kutistuuko persut seuraaviin vaaleihin mennessä.
Arvatkaapas vain, että kutistuuko persut seuraaviin vaaleihin mennessä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voi harmi, Antti Rinne sentään sentään tarjosi 10€:n lisää takuueläkkeeseen (paitsi että ei antanutkaan,,,,,)
Soini karsii kepun määräyksestä koska kepu suurimpana puolueena eduskunnassa määrää päälinjat joka asiassa. Edellisessä hallituksessa asioista määräsi kokoomus pääpiirteissään.
Edellisessä hallituksessa jarrupuolue-sdp jarrutteli kaikkia kokoomuksen pyrkimyksiä tervehdyttää taloutta. Juuri sen vuoksi Sipilä ei sdp:tä hallitukseensa ottanutkaan, vaan hän otti nimenomaan kokoomuksen.
Syylliset selvitetään ja heitä rangaistaan julmalla tavalla.
Säästäminen vihdoinkin kunniaan. Itsellä on velaton asunto ja auto. Luulin, että pahan päivän varalle säästetyt rahat olisi jo riittäneet ja olisi vihdoin voinut alkaa törsäämään, käydä vaikka kampaajalla tai ostaa kerrankin uusi vaate kirpparilla koluamisen sijaan. Mutta ei auta, täytynee ainakin tuplata säästötavoite, sen verran epävarmalta alkaa näyttää.
Sipilä kovasti kuulutti luottamusta puolueiden välille. Itse toivoisin luottamusta kansalaisten ja poliitikkojen välille. Työssä käyn kuten puolisokin, mutta harvallapa meistä tuo työpaikka täysin turvattu on. Kiristetään siis vyötä, jotta voi turvata tyttären opiskelun sekä oman elämän sairauden tai työttömyyden varalta.