vihervasemistoo- ja persui?
http://keskustelu.suomi24.fi/t/829935
http://keskustelu.suomi24.fi/t/4009346
http://keskustelu.suomi24.fi/t/11979609
helsingki on näiden omistajma ja hallitsema - siten koko suomikin- kyläpahanen, jossa mamut tuotaan pitään suomalaiset kuris kun uskalsivat alkaa kapinoimaan ruottikieltä vastaan.
ruottikieli on kuoleva kieli- kannattaa opetella skasa, espanja, englanti ja venäjä.
enkulla pärjää pohjoismaissa.
Lahtarissuvut RKP hallitsee kepua,kokoomusta, vihe
1
99
Vastaukset
- Anonyymi
RKP hallitse myös halla-ahon persuja- rahasuvut on persujen suojeluksessa- kansa maksakoon eliitin korona-tukiaiset= eliitin sossutuet.
markkinatalpous ei maistunutkaan kun korona iski, vaan valtion tukien sossuluukulle ryntäsi koko rahaeliitti, jollei keksinyt jotain taudilla rahastamiskonstia?
"Porvarit= lahtarisuvut lahtaa taas? Kepu-Kokoomus RKP
Kansa kärsii taas
21.06.2012 15:14
RKP-läisten johtamat suomalaisen kansanosan lahtaamiset 1918 ja 1939-45 on jatkunut koko ajan ja jatkuu yhä. YYAn aikana vauhti hiljeni, mutta EU:n myötä taas kiihtyy joka päivä. Tässä historiassa on selitys Kepulaisten ja kokoomuslaisten toimiin suomalaisten tuhoksi viime hallituksissa. Politiikka ei ole tehty suomalaisten eduksi, vaan tuhoksi, mutta toki selitelty kaikin tavoin, vääristelty, valehdeltu ja perusteltu välttämättömyyksinä, jne.
Sama kaiku on askelten kuitenkin, RKP-EU taas johdossa ja kaikki lait ja toimenpiteet tuhoavat tavallisten suomalaisen kansanosan , erityisesti köyhempien elämän. Lopullisesti henki on viety jo tuhansilta neuvostokommunismiin perustuvissa laitoksissa vanhusten liikalääkityksillä ja mielialalääkityksissä, jotka on koulusurma ja perhesurmatapauksissa paljastuneet syyksi. Nyt Niinistöläinen armokuolema on jo tuotu esiin Vihreiden avulla, samaa valtaa kaikki- Niinistö suku on kokoomuslaista ja ruotsiin yhteydet.
Hyvä kuvaus tästä on Mikko Niskasen Pulakapina elokuva, joka sopii yksi yhteen nykytilanten kanssa Suomessa.
Muistaka että kokoomus ja Wahlroos on viiemaikoina lausuneet asioita kuten -tuloerot hyvä, demokratia paha, pakkoruotsi hyvä, suomi on osa ruotsia, palkat alas, jne."
muista että RKP = KKK, ruotslaais-kermaninen puolue hallitsee kaikkia eduskuntapuolueita.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/5842985/rkp-tankesmedjan--ja-saatiot
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait773392Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41284Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani41071- 261036
Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68810Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es42760Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60744Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä45729Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t29683Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4667