Eli Turun konserttitalolla sukupuolineutraali wc. Ei ymmärrä ei.
https://www.facebook.com/turkuphilharmonic/photos/a.377515618955770.89617.377501545623844/956567701050556/
https://www.facebook.com/turkuphilharmonic/photos/a.377515618955770.89617.377501545623844/956567701050556/
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tuonne voi mennä saman aikaan homot sekä lesbot kutemaan. Ei ole tarkoitettu sukupuoli neutraaleille.
Neegruille tarkoitettu.
Sukupuolia on kaksi.
Mies ja Nainen...
Jollain voi vipata päästä ja kuvitella olevansa joku muu... Nyt valtio maksaa kalliit leikkaukset... Sen sijaan että hoidettaisi pääkoppa kuntoon
Ja itse olen TODELLA avarakatseinen, olen telminyt poikien, tyttöjen ja välimuotojen kanssa
Joo.
Tual tota noi Åbo Diskoteekis oli kans yhteisvessat joitakin vuosia sitten.
Ah.
kuulkas nyt märkäkorvat jo 70-luvulla oli esim eskelin baarissa yhteiset vessat, ja monessa muussa paikassa.
Jos ei ollut varaa tai tilaa rakentaa vessoja erikseen niin oli yhteinen, mutta jokaisessa sivistyneessä paikassa on erikseen tai sitten on mentävä yksi kerrallaan.
Miesten vessassa on ilman muuta järkevää olla pisuaari, eikä naisten kuulu seisoa selän takana, meikkailkoot omissa vessoissaan. Onneksi riittää sivistyneitä paikkoja, en vie rahoja femakoiden paikkoihin.
Siis tarkoittanee, että siihen wc:hen voi mennä kuka tahansa oli sukupuoli mies, nainen, transnainen, transmies...näin olettaisin. No mitäs sitten, jokaisen on joskus siellä käytävä. En ole kyllä aikaisemmin tuollaisesta kuullut, mut ihan hyvä juttu sinänsä. Kuka sit menee sinne niin heti varmaan tollotetaan:(
Siis sukupuolia on kaksi, nainen ja mies....
Joten mitä kummaa siinä on että on yhteiset vessat... Ei tä nykymaailma sentään niin ahdistava pitäisi olla
Unisex.
Oli homo tai lesbo,hetero tai bi,,,kyllä jokainen ihminen käy wc:ssä.Ainahan sinä kuitenkin suljet oven ja toimitat asiasi.Tuo ihmettely on aivan yhtä absurdia,kun ranskalaiset ei ymmärrä suomalaisten perheiden ikiaikaista saunakulttuuria.
Wc- tiloissa jokainen on omassa kopissaan. HEI HALOO!
Akkojen vessat siivoojien mukaa epäsiistimpiä ja onko pisuaaritkin muka kopeissa. Mikä ihmeen hinku akoilla on miesten vessoihin ja kaikkiin mahdollisiin miesten paikkoihin, ei miehetkään tunge akkojen paikkoihin.
iistai 12. toukokuuta 2015
Kansainvaellus on aseeton sota
https://www.youtube.com/watch?v=tJnW8HRHLLw
Euroopassa pohditaan keinoja laittomien maahantulijoiden tulvan pysäyttämiseksi. On kuulemma harkittu laivojen tuhoamista Libyan satamiin, mutta eipä sitä tietenkään keinovalikoimaan hyväksytä, sillä se paljastaisi, että olemme ajatuneet avoimeen sotaan islamilaisen maailman kanssa.
Samalla tavalla 1939 englantilaiset tajusivat, että saksalaisten ja venäläisten ilmestyminen yllättäen ja pyytämättä Puolan katukuvaan, kyse oli miehityksestä. Miehitystä kutsutaan yleensä sodaksi, jos miehittäjä tai alueella vakinaisesti asuvat käyttävät aseita toimiensa tukemiseksi. Mikäli aseita ei käytetä, kyse on sodan sijaan vain "kansainvaelluksesta", ja - näin liberaali vasemmisto opettaa - "kansainvalleuksissa" ei ole mitään pahaa ja niitä on tapahtunut läpi ihmiskunnan historian. Niin on kylmiä ja kuumia jaksojakin, mutta se onkin länsimaisen valkoisen heteromiehen syytä tällä kertaa, eikä suinkaan Auringon.
Kun satoja tuhansia afrikkalaisia vyöryy EU-alueelle, poliittinen eliitti ottaa heidät avosylin vastaan ja kuvailee, että nämä onnenonkijat tarvitsevat suojaa omaa maataan hallitsevilta gepardihatuilta. En ymmärrä, miksi kehitysapua annetaan, jos gepardihatut ovat ainoat hyötyjät. Jos eivät ole, niin sittenhän apu ei saavuta apua tarvitsevia, joten rahan kantaminen savannille on hyvä siinäkin tapauksessa lopettaa. Ennen kaikkea, jos Suomeen vyöryisi rajojen yli laittomia turvapaikan hakijoita Venäjältä samaan malliin mitä Välimeri suoltaa, olen varma että suomalaiset rajavirkailijat saisivat touhun loppumaan. Keinovalikoimaa en arvioi, mutta Suomen rajavartiosto ei seisoisi tumput suorina, kun maamme koskemattomuutta loukattaisiin.
Ainoa järkevä kysymys, jonka tohdin esittää, on "Miksi me haluamme kuulua EU:hun, jonka toiminta on meille vahingollista?". Jos Englannissa on käsitetty samoin kuin Islannissa, Sveitsissä ja Norjassakin, että EU ei ole tavoittelemisen arvoinen paikka, miksi ihmeessä me vielä hakkaamme päätämme seinään?
http://murphyssoninlaw.blogspot.fi/2015/05/kansainvaellus-on-aseeton-sota.html
Minusta on kivaa pissata ja kuunnella samalla naisten juoruilua ja kikattelua käsienpesualtaan luona.