Ryssät juhlii nyt joukkoraiskaajiaan!

haista-Venäjä-paska

On perverssiys huipussaan. Mennä nyt ja panna pystyyn groteskit karhunpeijaiset joissa juhlitaan humalaisia 8-vuotiaisen tyttöjen, 80-vuotiaisen mummojen ja kaikki naispuolisia siltä väliltä olevien joukkoraiskauksia.

Halveksuntani Venäjää ja venäläistä itseymmärrystä kohtaan kasvoi entisestään.

34

333

    Vastaukset 34

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kukkaPeppiina

      Onx muka 200 000 raiskattua ees mainitsemisen arvoista.
      Koska Hitler.
      Ja kyl niinku suomalaisetki.

      • Anonyymi

        he nuclear missile silo was a Soviet superweapon deployed during the Third World War and its second iteration. The nuclear silo was a large linear enclosed ...


    • Suomalaiset voisivat enemmän kiinnittää huomiota niihin Seitajärven ja Lokan kylissä ja muualla naisia, lapsia ja vanhuksia murhanneisiin joulupukkeihin, jotka rintapielet täynnä peltitähtiä uhoavat Karjalassa ja Pietarissa.

      • kolokmok

        Mitäs ne suomalaiset tekivät rajan toisella puolella.? Mitäs ne suomalaiset uhoovat rajan tällä puolella.?


      • Tiltunpaljastin

        Tiltuhuoralla keitti.
        Buahhahaaaaa!
        Pysy siellä Pietarissa, apina!


      • NjetMolotoffi

        Suomessa todellakin tapettiin ja raiskattiin naisia, lapsia ja jopa vanhuksiakin. Varmasti moni tapetuista naisista oli raskaanakin.

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/suomisodassa.htm

        Lokan partisaani-iskun uhrit kuljetettiin Savukosken hautausmaalle 14.7. 1944.

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/pics/5084.jpg

        Partisaanien nuori uhri, Lokka 14.7. 1944.

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/pics/5083.jpg

        Taistelukuvaajien ottamia kuvia venäläisten partisaaniryhmien murhaiskuista Suomussalmelle, Lokkaan ja Seitajärvelle. (Kuvat saattavat järkyttää.) (Kuvat: Puolustusvoimat)

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/pics/5081.jpg

        Lokan partisaani-iskun uhrit kuljetettiin Savukosken hautausmaalle 14.7. 1944.

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/pics/5080.jpg

        Suomalaisia "Seitajärven verilöylyn nuoria uhreja."

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/pics/5078.jpg

        Partisaani-iskujen uhrien hautaus Suomussalmella heinäkuussa 1943.

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/pics/5076.jpg

        "Kun ryssä ei näytä voivan tuhota sotilaallisia kohteitamme, niin heidän partionsa ovat ryhtyneet siviiliasukkaiden raakoihin murhiin syrjäisissä rajakylissämme", kertoi kuvateksti 7. heinäkuuta 1943.

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/pics/5075.jpg

        "Murhattujen siviiliasukkaiden joukossa oli vain lapsien, naisten ja vanhojen miesten ruumiita." Suomussalmi 5.-7.7. 1943.

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/pics/5074.jpg

        Seitajärvellä 7. heinäkuuta 1944 partisaanit ottivat taloista ruokaa ja pyyheliinoja. "Ruumiit oli kääritty pyyheliinoihin raiskauksen ja häpäisyn jälkeen", kertoi kuvateksti.

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/pics/5082.jpg

        Neuvostopartisaanien uhreiksi joutuneet suomalaislasten ruumit on aseteltu nurmelle Seitajärven kylässä heinäkuussa 1944. Suomalaisten siviilien joukkotuhoista puhuminen on ollut kiellettyä. Sota-aikaan viranomaiset jopa käskivät suomalaiskylien tuhoista tietäviä vaikenemaan niistä.

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/pics/hs3.jpeg

        "Poltetun Viiangin talon raunioista kaivettiin esille toistakymmentä siviiliasukkaan, lasten ja naisten ruumiit." Suomussalmi, Viiangin kylä 7.7. 1943.

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/pics/5168.jpg

        Näin tehtiin ryssien partisaaneille, ainoa oikea täsmälääkitys!

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/pics/hs4.jpeg

        http://nocandoo.servebeer.com/temp/suomisodassa/pics/hs2.jpeg

        Juuri niin. Ryssiä ei päästetty Suomen naisia "rikastamaan" mutta mustanaamioita suorastaan haalitaan tänne...


    • huulluuus_ei_lopu

      Sotia kannata juhlia Venäjän tai muidenkaan, sapeleita vain kalistellaan. Sodat kertoo enempi tai vähempi ihmiskunnan hulluudesta.

    • sdfgsdfg

      Muuta siitä kannattaa olla tyytyväinen että riehuva ja raiskaava roskajoukko ei päässyt syvällä Suomen sisämaahan raiskaamaan suomalaisia eukkoja. Sen homman tekevät nykyään etupäässä nykyisille juovuksissa oleville suomalaishutsuille muut raiskaajat.

      • eqfq

        Mikä logiikka tässä on? Ryssän raiskausjoukkoja vastaan taisteltiin rajalla ase kädessä, mutta paskaneekerien raiskausjoukot toivotetaan avosylin tervetulleeksi. Ehkä ajat olivat silloin erilaiset.


      • Geggo1

        RYSSÄ on aina ja kaikkialla maailman kaikkeuden kamalin olento , mikään kansa ei ole niin rikollinen ja paha. Ja kaikki RYSSÄT on vielä niin rumia. Ja tätä tyhmää kansaa johtaa maailman rumin kääpiö.


    • ei-ryssäläisyydelle

      Onneksi rintamalinjat pitivät loppukesällä 1944 ja ryssät lyötiin näiden läpimurtoyrityksissä koko lailla maanrakoon. Ei tarvinnut vajota bolshevismin likaviemäriksi.

      • Pelasta_venäläiset

    • fdfgddg

      Halveksuntani oikeistolahtareita ja lahtareiden itseymmärrystä kohtaan kasvoi entisestään, kosta lahtarit vei väkisellä suomen kansalta diktatorisesti kysymättä lupaa pimeälle puolelle holokaustiin osalliseksi Hitlerin ihailun vuoksi.

      • Tiltutonperceestä

        Muahaaa tiltuhuora. Vedä se kärsäsi jo Putlerin anuksesta ja hengitä välillä.


      • turvallisuustaattava

        Olisikohan meidän ollut parempi ihailla Stalinia ja joutua siirretyksi Siperiaan pakkotyöhön tai tapettavaksi?
        Onneksi emme sentään siihen sortuneet. Yhtä paha oli tuo Hitlerkin, mutta ei se sentään meitä kotimaastamme pois ajanut kuten Stalin virolaisparat.

        Kyllä itänaapuria on parempi pelätä ja olla varuillaan, vaikka sitten Natoon liittymällä. Pääasia, että olemme turvassa. Siellä kun on vallassa uusi Stalin. Saksassa ei ole uutta Hitleriä.


    • RussioidenRaiskaamat

      Berliinin natsivallasta vapauttaneet puna-armeijan joukot syyllistyivät historian suurimpaan joukkoraiskaukseen.

      He raiskasivat nykyisessä Saksan pääkaupungissa kaikki tielleen osuneet naiset kahdeksanvuotiaasta aina kahdeksankymppiseen.

      Raiskattujen keski-ikä oli 16,7 vuotta, ja jokainen raiskattiin keskimäärin 12 kertaa.

      Jopa 200 000 lapsen arvellaan saaneen alkunsa venäläissotilaan raiskauksista ja 10 000 naisen kuolleen raiskauksen seurauksiin.

      Sotilaiden raiskaamat naiset vaikenivat kokemastaan vuosikymmeniksi.

      Kommunistisessa Itä-Saksassa puna-armeija oli vapauttaja, ei raiskaaja, vaikka puna-armeijan raiskausten arvellaan jatkuneen aina vuoteen 1948 saakka. Tällöin neuvostosotilaat eristettiin omille parakeilleen ja vartiointiasemilleen.

      - Länsi-Saksassa asia taas oli tabu, koska saksalaisia pidettiin syyllisinä toiseen maailmansotaan.

      Monet naiset vaikenivat puna-armeijan teoista myös häpeästä, pelosta ja syyllisyydestä natsi-Saksan hirmutöiden takia.

      Vuonna 1953 saksalainen toimittaja Marta Hillers mursi hiljaisuuden ja kirjoitti kirjan Nainen Berliinissä. Siinä hän käsitteli puna-armeijan Berliinissä tekemiä joukkoraiskauksia.

      Myöhemmin valmistunut elokuva kiristi Saksan ja Venäjän suhteet äärimmilleen. Elokuva läväytti silmille vaietun ja kipeän asian. Naiset, moni jo isoäiti, alkoivat pikkuhiljaa kertoa traumastaan.

      Gabriele Köpp oli yksi raiskatuista. Hän oli vain 15-vuotias, kun joutui 14 päivän ajaksi neuvostosotilaiden seksuaalisen väkivallan uhriksi.

      Köpp on kirjoittanut kokemuksistaan kirjan Miksi minun piti ollakin tyttö. Kun Köpp pääsi vapaaksi, hän rukoili, ettei vain olisi tullut raskaaksi.

      Köppillä ei ollut kuukautisia seitsemään vuoteen. Gynekologit puhuvatkin ns. venäläisestä sairaudesta. Moni ei koskaan edes kyennyt saamaan lapsia väkivaltaisen raiskauksen jälkeen.

      Stalin halusi raiskauksia sotilaidensa palkitsemiseksi ja siviilien terrorisoimiseksi.

      Näiden saksalaisnaisten kärsimykset johtuvat oikeista todellisista raiskauksista.

      - Pelko jää ainaiseksi ruumiiseen. Siitä ei pääse koskaan eroon. Pelko on aina läsnä.

      Toivotaan ettei tämä tule olemaan suomalaisnaistenkin kohtalo.

      Näitä raiskaajia juhlitaan parhaillaan massiivisin juhlamenoin.

      • Multiraiskarit

        "Nine, ten, twelve men at a time - they rape them on a collective basis."

        Lavrenti Beria ja Stalin tiesivät tasan tarkkaan mitä Saksassa naisille tapahtui, koska he saivat useita erittäin yksityiskohtaisia raportteja raiskauksista.

        Saksalaisnaiset joutuivat russioiden "gang rape" uhreiksi - "girls under 18 and old women included".

        Russioiden sotilaat jonottivat vuoroaan raiskaamaan saksalaisnaista joka makasi maassa jalat levitettyinä.

        Jolleivät russiat pystyneet raiskaamaan naisia vahvasta humalasta johtuen, ne näyttivät raiskaukseen pulloa tai muuta asetta.

        Jopa puna-armeijan nuoret naissotilaat hyväksyivät saksalaisnaisten raiskaukset. Russianaiset seurasivat saksalaisnaisten raiskauksia huvittuneina.


      • Logiikkaa
        Multiraiskarit kirjoitti:

        "Nine, ten, twelve men at a time - they rape them on a collective basis."

        Lavrenti Beria ja Stalin tiesivät tasan tarkkaan mitä Saksassa naisille tapahtui, koska he saivat useita erittäin yksityiskohtaisia raportteja raiskauksista.

        Saksalaisnaiset joutuivat russioiden "gang rape" uhreiksi - "girls under 18 and old women included".

        Russioiden sotilaat jonottivat vuoroaan raiskaamaan saksalaisnaista joka makasi maassa jalat levitettyinä.

        Jolleivät russiat pystyneet raiskaamaan naisia vahvasta humalasta johtuen, ne näyttivät raiskaukseen pulloa tai muuta asetta.

        Jopa puna-armeijan nuoret naissotilaat hyväksyivät saksalaisnaisten raiskaukset. Russianaiset seurasivat saksalaisnaisten raiskauksia huvittuneina.

        Puna-armeijassa ei ollut naisia toisen maailmansodan aikaan. Typerää keksiä tarinoita historiasta. Se saa kaikki raiskaustapaukset kyseenalaiseksi legendaksi, vaikka on itsestäänselvää että sodassa raiskauksia tapahtuu. Ja suomalaisetkin sotilaat raiskasivat. ja saksalaiset ja englantilaiset,italialaiset ja kreikkalaiset.


      • HAISTSINÄ
        Logiikkaa kirjoitti:

        Puna-armeijassa ei ollut naisia toisen maailmansodan aikaan. Typerää keksiä tarinoita historiasta. Se saa kaikki raiskaustapaukset kyseenalaiseksi legendaksi, vaikka on itsestäänselvää että sodassa raiskauksia tapahtuu. Ja suomalaisetkin sotilaat raiskasivat. ja saksalaiset ja englantilaiset,italialaiset ja kreikkalaiset.

        PITKÄT PASKAT !!! VOI ÄÄLIÖ-MIKÄ PÖKIÖ !

        ONNEKSI SINÄKIN JOUDUT TOTUUDEN PÖYTÄKIRJOJEN AVAUS TILAISUUTEEN OSALLISTUMAAN,-KUN SITÄ KARKUUN ET PÄÄSE,-VAIKKA KUINKA RIMPUILET, NIIN SINNEHÄN JOUDUT !!!

        VAI LUULIT SINÄ MEILLE VALEHTELEVASI , JA LUULETKO, ETTÄ TOTUUTTA PYSTYT HÄPÄISEMÄÄN !


    • Zum

      Sama meno oli myös lännen puolella, mutta hys hys.
      Siitä ei saakaan puhua.

    • SilmienVälliin

      Silmien välliin ryssää, kyllä se siihen tyssää!
      Silmien välliin, silmien välliin, silmien välliin ryssää juu!

    • RyssienRaiskaamatLapset

      Eikä russioiden punikkiarmejia vain saksalaisia lapsia raiskannut, vaan myös SUOMALAISIA:

      http://partisaanit.blogs.fi/

      >Stalinin parhaimmat teloittajatkaan eivät pystyneet elämään tekojensa kanssa. Eräs Lokan ja Seitajärven tuhoiskuissa ollut kertoi viimeiseen asti että kun hän ampui pientä tyttöä päähän niin tämän silmät lähtivät silmäkuopistaan pois. Tämän uroteon muisto piinasi häntä hautaan asti. Kunniamerkein palkittu veteraani Venäjällä<

      Sää suret lastenraiskaajamurhaajien sielunelämää, muttet niitä raiskattuja, kidutettuja, murhattuja suomalaislapsia?

      Et sure 15 vuotiasta Marttaa etkä 13-vuotiasta Siiriä, 5-vuotiasta Valmaa tai 9-vuotiasta Katria? Etkä edes 3-vuotiasta Maija-Liisaa tai 6 kk ikäistä Ritva-vauvaa?

      Jatkosodan aikana Neuvostoliitto lähetti Suomeen myös noin 1400 vakoilijaa, joista noin tuhat oli lentokoneesta laskuvarjolla maahan pudotettuja desantteja ja partisaaneja.

      Desantit ja partisaanit lahtasivat Suomen puolustuskyvyttömissä kylissä nimenomaan siviilejä. Monissa taloissa tapettiin koko perhe.

      Ryssädesantit ja partisaanit eivät hyökänneet kyliin, joissa oli tasavertainen tai edes vastustuskykyinen sotilasyksikkö, vaan lahtasivat nimenomaan näitä puolustuskyvyttömiä siviileitä, naisia ja lapsia!

      Ryssäpartisaanit ja tiedusteluryhmät murhasivat ainakin 150-170 siviiliä suomalaisissa rajakylissä pelkästään jatkosodan aikana.

    • RyssäRaiskasi

      Puna-armeija vapautti Berliinin - raiskasi jopa 200 000 naista

      http://m.iltalehti.fi/ulkomaat/2015050719637628_ul.shtml


      7.5.201 klo 10:54

      Puna-armeijan uskotaan raiskanneen Berliinissä jopa 200 000 saksalaisnaista Hitlerin valtakunnan luhistuttua 70 vuotta sitten.

      Hinta toisen maailmansodan loppumisesta oli kova saksalaisnaisille. Berliinin natsivallasta vapauttaneet puna-armeijan joukot syyllistyivät historian suurimpaan joukkoraiskaukseen. He raiskasivat nykyisessä Saksan pääkaupungissa kaikki tielleen osuneet naiset kahdeksanvuotiaasta aina kahdeksankymppiseen.

      Raiskattuja uskotaan olleen Berliinissä jopa 200 000. Raiskattujen keski-ikä oli 16,7 vuotta, ja jokainen raiskattiin keskimäärin 12 kertaa. Jopa 200 000 lapsen arvellaan saaneen alkunsa venäläissotilaan raiskauksista ja 10 000 naisen kuolleen raiskauksen seurauksiin.

      Pitkä hiljaisuus

      Sotilaiden raiskaamat naiset vaikenivat kokemastaan vuosikymmeniksi. Kommunistisessa Itä-Saksassa puna-armeija oli vapauttaja, ei raiskaaja, vaikka puna-armeijan raiskausten arvellaan jatkuneen aina vuoteen 1948 saakka. Tällöin neuvostosotilaat eristettiin omille parakeilleen ja vartiointiasemilleen.

      – Länsi-Saksassa asia taas oli tabu, koska saksalaisia pidettiin syyllisinä toiseen maailmansotaan, Saksalaisten karkotettujen liiton Sibyle Dreher sanoi.


      Monet naiset vaikenivat puna-armeijan teoista myös häpeästä, pelosta ja syyllisyydestä natsi-Saksan hirmutöiden takia. Vuonna 1953 saksalainen toimittajaMarta Hillers mursi hiljaisuuden ja kirjoitti kirjan Nainen Berliinissä. Siinä hän käsitteli puna-armeijan Berliinissä tekemiä joukkoraiskauksia. Kirja ei mennyt kaupaksi Saksassa. Asiasta ei haluttu edelleenkään puhua.

      Vuonna 2003 kirjasta otettiin uusintapainos. Kirja oli 18 viikkoa Saksan luetuimpien kirjojen listalla. Viisi vuotta myöhemmin valmistunut elokuva kiristi Saksan ja Venäjän suhteet äärimmilleen. Elokuva läväytti silmille vaietun ja kipeän asian. Naiset, moni jo isoäiti, alkoivat pikkuhiljaa kertoa traumastaan.

      Gabriele Köpp oli yksi raiskatuista. Hän oli vain 15-vuotias, kun joutui 14 päivän ajaksi neuvostosotilaiden seksuaalisen väkivallan uhriksi. Köpp on kirjoittanut kokemuksistaan kirjan Miksi minun piti ollakin tyttö. Kun Köpp pääsi vapaaksi, hän rukoili, ettei vain olisi tullut raskaaksi. Niin ei käynyt. Köppillä ei ollut kuukautisia seitsemään vuoteen. Gynekologit puhuvatkin ns. venäläisestä sairaudesta. Moni ei koskaan edes kyennyt saamaan lapsia väkivaltaisen raiskauksen jälkeen.

      Neuvostosotilaille raiskaus oli virallisesti rikos. Todellisuudessa Stalin kuitenkin halusi raiskauksia sotilaidensa palkitsemiseksi ja siviilien terrorisoimiseksi.

      Tutkimus raiskauksista

      Raiskauksista on myös tehty tutkimus. Greifswaldin yliopistossa työskentelevä psykiatri Phillip Kuwert haastatteli 35 vanhempaa naista, jotka raiskattiin 1945. Kuwert halusi selvittää raiskauksen pitkäaikaiset vaikutukset.

      – He kokivat haastattelun hyvin koskettavaksi ja pitivät tärkeänä, että saivat vihdoin äänen.

      Kuwert valitsi sanansa tarkoin. Saksalaiset ovat joutuneet miettimään suhdettaan natsi-Saksan tekemään kansamurhaan ja sen harjoittamaan terroriin. Vasta nyt alkaa olla aika tutkia sodan muitakin uhreja.


      19-vuotiaana neljän neuvostosotilaan raiskaamaksi joutuneen Ruth Schumacherinmuistot ovat hyvin tyypillisiä.

      – Pelko jää ainaiseksi ruumiiseen. Siitä ei pääse koskaan eroon. Tuska helpottaa ajan myötä, mutta pelko on aina läsnä.

      Lähteet: Spiegel, Independent, Guardian, Wikipedia

    • Saatanan_siat

      Kyrvät pystyssä on marssittu. Spermainen mulkku housuissa.

    • normaalia

      No mitäs niitten solttupoikien olis pitänyt mielestäsi tehdä???? Tottakai raiskaus on "palkinto" - itse Stalinilta. Ajattele sitä puutetta.. kuukausia isänmaanpuolesta marssien ja taistellen. Kyllä siinä k#¤#ä kiemurtelee kiimaisena sotilashousuissa. Sotilaan,venäjäläisenkin on PAKKO päästä panemaan. Vai mitä luulet että heidä olis pitänyt tehdä?

      • Saatanan_siat

        Kyrpä on ase, mutta ei noita naisia silti tarvitse väkivalloin ottaa.


    • 26121991

      Tappion päivä tänään, tyranni-Stalinin voiton päivä-

      Täytyypä lukaista Ivan Denisov taas uudelleen.

      Todellinen voiton päivä on tapaninpäivänä. Silloin pahan valtakunta hajosi.

    • OlimmeFasisteja

      Aloittaja ei taida tuntea maailmaa Suomen ulkopuolella. Koko Eurooppa Saksaa lukuunottamatta juhlii nyt Natsi-Saksan luhistumista. Asian juhliminen ei ole Suomessa saanut ikinä suosiota, koska satuimme olemaan natsi-saksan liittolainen.

      • MurhaajiaEIjuhlita

        Kuka hullu juhlisi sitä että jotkut hullut vuosisatoja on tappaneet (ja edelleen tuntuvat haluavan) tappavan omaa kansaasi eli suomalaisia?

        Ainoat hullut jotka sitä juhlivat olivat maanpetturi punikkiDEMARIT jotka itse hyökkäsivät Suomen laillista hallitusta ja valkoista armeijaa vastaan.


      • TunnetkoHistoriasi

        Kansa joka ei opi historiastaan, tuhoutuu.

        Kansa joka EI edes tunne historiaansa, ei VOI oppia siitä eli tuhoutuu 100 % varmasti!

        Katsokaa mitä naapurissa tapahtuu.

        Tunnetteko te historianne eli voitteko ottaa siitä oppia?


      • VOIHJUMALAUTA

        MITENKÄ TYPERÄ VOITKAAN OLLA ! MITEN ON TOSIAAN MAHDOLLISTA,-ETTET TAJUA ELÄMÄN REALITEETTEJA , ET EES MILLÄÄN.

        ETTÄ SAKSA OLI AINOA MAA- JOKA AUTTOI SUOMEN KANSAA,-KUN TUO SAATANANHIRVIÖ HYÖKKÄSI MEIDÄN KANSAMME KIMPPUUN-HÄVITTÄÄKSEEN MEIDÄT OLEMASTA !!!


      • Anonyymi
        MurhaajiaEIjuhlita kirjoitti:

        Kuka hullu juhlisi sitä että jotkut hullut vuosisatoja on tappaneet (ja edelleen tuntuvat haluavan) tappavan omaa kansaasi eli suomalaisia?

        Ainoat hullut jotka sitä juhlivat olivat maanpetturi punikkiDEMARIT jotka itse hyökkäsivät Suomen laillista hallitusta ja valkoista armeijaa vastaan.

        No nyt tuli asiaa. Milloin tehdään kirjaa paimion punikeista?


      • Anonyymi
        MurhaajiaEIjuhlita kirjoitti:

        Kuka hullu juhlisi sitä että jotkut hullut vuosisatoja on tappaneet (ja edelleen tuntuvat haluavan) tappavan omaa kansaasi eli suomalaisia?

        Ainoat hullut jotka sitä juhlivat olivat maanpetturi punikkiDEMARIT jotka itse hyökkäsivät Suomen laillista hallitusta ja valkoista armeijaa vastaan.

        Vihdoin joku puhuu asiaa


    • TAIDANYMMÄRTÄÄ

      KAIKEN-MITÄ ALOITTAJA SANOIT !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 68
      1330
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1245
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      886
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      871
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      612
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      586
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      574
    Aihe