sitä mukaan kuin näitä raivopään vihaoksennuksia ilmestyy palstalle.
Sitä vain jään ihmettelemään, mikä saa jossakussa ihmisessä aikaan näin suuren vihan Jumalan valtakuntaa ja Jumalan lapsia kohtaan. Jos kyseessä olisi joskus uskomassa ollut henkilö, tämän saattaisi vielä ymmärtääkin, muta kun nyt kyseessä on täisin ulkopuolinen saasta.
Sitä vain jään ihmettelemään, mikä saa jossakussa ihmisessä aikaan näin suuren vihan Jumalan valtakuntaa ja Jumalan lapsia kohtaan. Jos kyseessä olisi joskus uskomassa ollut henkilö, tämän saattaisi vielä ymmärtääkin, muta kun nyt kyseessä on täisin ulkopuolinen saasta.
Vastaukset 4
Vanhimmat
itse oksentaa paskannuksensa tuohon ketjuun niin kuin palstalla onkin kehotettu. Se ainakin vaikuttaa jäsentyneeltä toiminnalta.
rievulla ei enää ole toimivia munia niin kuin palstalla jo on tullut todistetuksi, sen on täytynyt kohdistaa huomionsa joihinkin muihin asioihin. Keskustelupalstojahan on pilvin pimein. Hän on valinnut asuinpaikakseen tämän palstan. Piru, perkele ja saatana ovat sen saaneet aikaan. Ei asiasta ole syytä olla huolisssaan. Nuo perkeleethän viimeisenä päivänä kadotetaan lopullisesti, ja Jumalan valitut saavat asua taivaan kodissa iankaikkisesti ilman melpereiden häirintää.
siinä väkevät oikeauskoiset todistaa herrastaan ylen voimallisesti!
on todella tuli irti nyt jumalanvaltakunnassa, ihan laiteilla ollenkin höyry nousee lahkeista.
on totella henki laskeutunut pohjanmaalle
Kuulkaas, kyseessä on täysin aina Jumalaan uskonut henkilö, mutta joka lähimmäisineen on tullut tuhansia kertoja petetyksi (deceived, betraded) äärettömän törkeällä tavalla, ja juuri niistä on ollut pakko ilmoittaa, että ette uskoisi valesaastoihin. Kyllä te uskovat olette kans pahimmat lähimmäisten lyöjät, kun annatte näköjään Jumalankin porukoineen tehdä mitä vaan, ja silti Heitä pitäisi vielä muka kiittää ja ylistää. Minä ja me monet järkevät ja toisia huomioivat ihmiset emme koskaan salli Jumalankaan Jeesuksineen valehdella vaarallisesti mitään eikä kenestäkään, me todella pidämme huolen kaikista, että kaikkia kohdeltaisiin tasa-arvoisesti. Mutta te taas, surettaa, että uskotte paskavaleisiin ja kivitätte syyttömiä Jumalan ja Jeesuksen kannustuksesta. Olisitte avanneet silmänne, oikein ja ajat sitten. Me olemme nähneet kaiken KARUN totuuden Heistä jo 10 vuotta sitten ja sieltä lähtien KAIKKI on ollut niin vaarallista ja valetta, että monet on murhattu niiden takia. Me olemme silmämme avanneet, emmekä salli Jumalan kumpp. ketään kiusata tai kiduttaa, emmekä anna Heidän paskavaleitansa täällä viljellä emmekä kylvää. Emme ainakaan tule tuomituiksi, että olisimme tehneet jotain niin VÄÄRÄÄ kuin antaa tai uskoa VÄÄRÄÄ todistusta lähimmäisestämme. Me pidimme alusta asti, kaikki vuodet Oikean Totuuden. Se helpottaa aina, ei tarvitse ainakaan pelätä ja uskoa teidän uskovien lailla kaikkeen paskavaleeseen ja joutua helvetin kyytiä sitten siitä saamaan.