Persuille ääniä

Makkaraääniä

Yllätti äänestystulos. Mutta persuthan jakoivat parasta makkaraa. Karkkilalainen kaduntallaaja kokee jo velvollisuudekseen persuja äänestää kun on heidän makkaroitaankin saanut. Hyvät oli persujen tarjoilut. Turha se on asioista yrittää puhua kun makkarat näköjään tehoaa Karkkilassa paremmin.

3

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • smlorig

      Hyvä,e ttä valta on vaihtunut. Ennen vain kommarit sai tässä kylässä ääniä.

    • EIjobbareita

      Vihon viimeinen ehdotus olisi, että persuista tulisi SOTE-ministeri, ei missään tapauksessa.

      Nytkin jo yksityiset terveydenhuollon yritykset jyräävät terveydenhuollossa hyvin kyseenalaisin keinoin. Sille on saatava stoppi. SOTE-ministerinä pitää todella olla henkilö, johon Suomen kansa voi luottaa, ei esim. yksityisen lääkärifirmojen rummuttajia SOTE-ministeriksi.

      Olen seurannut naapurikunnan touhuja nyt yksityistämisen jälkeen ja hoidon laatu on romahtanut täysin. Esim. lab.kokeissa säästetään, ei vuosikontrolleja kroonisten sairauksien kohdalla, uusitaan vaan reseptejä. Ihmiset eivät pääse enää yhteiskunnan tuella jatkotutkimuksiin vaan konservatiivista hoitoa suositaan.

      Näille yksityisille yrittäjille tärkeää on vaan pörsissä pärjääminen ja voitot itselle yhteiskunnan verotuloilla. Eikö Suomessa todellakaan saada oikeudenmukaisia päättäjiä kehiin, tuollainen keinottelu pörsseissä pitää saada loppumaan ihmisten maksamilla verotuloilla!!!

      Viimeksi toiminut Rehula oli yhteiskunnallisen työn tukija ja kehittäjä, tosin taisivat miehen selkään iskeä yksityiset lääkärifirmat puukkoja sen minkä ehtivät, toivon kuitenkin , että hän jatkaisi siinä työssä, omaa reilun pelin hengen ja pysyy ostamattomana, toisin kuin moni muu. Omaa roppakaupalla maalaisjärkeä ja seisoo omilla jaloillaan.

    • justnii

      Makkarat syöty ja äänet laskettu, siis pulinat pois ja kestäkää ansaittu tappionne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      89
      3308
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      3067
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      433
      2550
    4. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      80
      2343
    5. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2313
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      96
      2066
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      40
      1996
    8. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1656
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      20
      1653
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      31
      1519
    Aihe