Vaarallinen punikkitauti uhkaa Suomea

Trollien aivopesu ei ole kovin tarttuvaa, vai aniharva sairastuu, mutta seuraukset ovat sitten yhtä vakavat kuin tässä http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1431147576487.html
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tossa jutussa puhutaan kyllä punkeista, sulla on nyt punkkitaudit ja punikit menny sekasin!

Äänestä
  • Eihän. Tuossa puhuttiin nimenomaan vertauskuvasta, ei samasta asiasta. Kumpikin syö aivot.

    Äänestä

  • Eihän noilla mitään eroa ole, mustia likaisia verenimijä loisia molemmat.

    Äänestä

  • VALITSENPUNKITMIELUITEN kirjoitti:

    Eihän noilla mitään eroa ole, mustia likaisia verenimijä loisia molemmat.

    Ihan niinkuin itä-Suomeen muuttaneet venäläis-loiseläjät.

    Äänestä

Täyttä totta. Nytkin eräs x-taistolainen suomalainen "oligarkki" laukoo omia ajatuksiaan telkkarissa kun ei ymmärrä olla hiljaa.
Hän vaatii omanlaisille oligarkeille helpotusta veroihinsa? Ei Suomi kaipaa entisiä verovapaan aatelin aikoja. Veroja maksakoot juuri ne joilla on sitä riittävää maksukykyä. Suomi ei tarvitse veropakolaisten ruikutuksia.
Koska maksamme yleveroa niin Ylen pitäisi olla meidän veronmaksajien asialla.
Ylen ei tarvitse olla veropakolaisten äänitorvena.
Jos x-taistolaiset haluvat olla äänessä niin perustakoon oman radio ja tv kanavan ja paasatkoon siellä omia "viisauksiaan".

Äänestä

Suomen haitallisimmat loiset, taigapunikit, somalit, punavuoren punikit, Linkolan määrittelemät viherloiset, ylen toimittaja loiset, tässä haitallisimmat. Varokaa saastutusta.

Äänestä
  • Itärajan takana uhittelevat isot punkkitankit ne pahimpia on, jos sellainen parikyttonninen tipahtaa puun lehdeltä niskaan ja pääsee kaivautumaan lihaan kiinni, se on kansalaisen menoa.

    Äänestä

Jo 1918 ne yrittivät , luulivat että voisivat Suomi voisi elää omana kansanvaltiona neukkulan vieressä . Sehän olisi ollut Leninille ja Stalinille vain enään pieni suupala . Tuolla ylempänä todettiin punikkitaudin aiheuttavan pysyviä vaurioita aivojen puolelle ja sehän pitää paikkansa .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perskeko kirjoitti:

Trollien aivopesu ei ole kovin tarttuvaa, vai aniharva sairastuu, mutta seuraukset ovat sitten yhtä vakavat kuin tässä http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1431147576487.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu