Nyt me persut istumme vallanytimessä

Ja nyt opetetaan kansaa nielemään :..

Ei ole väärää tapaa syödä.....O=n vain oikeita tapoja niellä...
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Äänetin timoa ja me jytkäytettiin taas
luotan timoon ja nyt alkaa oikea elämä muuallakin kuin kehäkolmosen sisällä.

Äänestä

Ei ole vääriä päätösiä, on vain syötettävä kansalle pajunköyttä.

Äänestä
  • Kyllä demarit hoitaa kaikki kansan syöttämiset oppositiosta. Hallitus ei saa tehdä mitään, jos demari-vihreä-vasuri-kristitty ei hyväksy ehdotusta. Joten olkaa rauhassa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oivahönttömäki kirjoitti:

Ja nyt opetetaan kansaa nielemään :..

Ei ole väärää tapaa syödä.....O=n vain oikeita tapoja niellä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu