Kreikalle on vielä antamatta tuo 7.2 miljardia euroa lainaa josta nyt on vääntöä.
Tähän annetut vakuudet on hoitanut edellinen Kataisen hallitus eli PS ja Soinilla ei ole mitään sanottavaa vaikka hallitukseen menisivät. Mitä jatkossa on sitten eri asia.
Tähän annetut vakuudet on hoitanut edellinen Kataisen hallitus eli PS ja Soinilla ei ole mitään sanottavaa vaikka hallitukseen menisivät. Mitä jatkossa on sitten eri asia.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Näillä näkymillä Soini tulee olemaan yksi niistä valtiovarainministereistä, jotka hyväksyvät kesäkuussa sen yli 7 miljardin maksamisen Kreikalle.
Mikäli Kreikka täyttää ehdot, olisi kai vähintäänkin arveluttavaa ja epäasiallista olla ennalta päätettyä ja luvattua rahaa olla myöntämättä - vai mitä mieltä on antipersuli ?
Tietääkö kukaan missä lapioita olisi tarjouksessa? Kohta me persut aloitetaan se rahan lapioiminen Kreikkaan. Tervetuloa kaikki talkoisiin!
Korkealuokkainen antipersulin älykkyys jatkuu, eikä ymmärrä raasu antipersuli kuinka lapselliseksi tällainen toisto asiasta, josta nähtävästi kuudesluokkalaiset eivät edes oikein ymmärrä - tekee antiperulin käytöksen. Mutta mitä muuta tuollaisella sivitystasolla olevalta voi odottaakaan.
Älkää persut ostako kiinalaisia lapioita, saattavat hajota herkemmin tuossa raskaassa työssä.
Lisää lapsellista antipersulin hörinää, ainoa mikä on nyt agendalla, on antiperulin lapio ;D
Onkohan persuilla jo omat lapiointiharjoitukset ???
Lapiot olivat tärkeässä roolissa jo natsi-Saksassakin. Ilmankos peruSSisulaiset seuraavat johtajaa rahan lapioimisessa Kreikkaan?!!
Persut on määrätty käymään kuntosaleilla lihaskunnon kasvattamiseksi kun se rahan lapioiminen Kreikkaan on niin rankkaa.
Melkein yhtäaikaa
Jokos ne lapiot on viritetty ja teroitettu huippuvireeseen?
Ensimmäisen saat perseesees poikittain ja lipun Venäjälle.
Kiitos siitäkin. Ihanko oman lapiosi ajattelit lahjoittaa?