Onko tässä syy Putiinin hyökkäyksiin;

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Syy on putinin mielenvikaisuus. Turha etsiä syitä muualta kuin korvien välistä.

Äänestä
  • Turha etsiä korvien välistä, siellä ei ole mitään. Tuulella käyvä mies.

    Äänestä

Ei, ensimmäinen syy on lähinnä Kosovon "itsenäistyminen" aikoinaan ja se millä tavalla se tapahtui.
Venäjä ja venäläiset ovat aina olleet kostajakansaa ellette ole viellä sitä huomanneet.

Äänestä

KGB-koulutus eli kaveri alunperinkin huijannut, vakoillut, varastanut työkseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piru-vaan-tietää kirjoitti:

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/07/07/article-1197824-059E6415000005DC-761_634x462.jpg

Liian lyhyt johtajaksi ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu