http://www.iltasanomat.fi/matkat/art-1431408017007.html
Tulihan edes yhden lehden iltauutinen Suomalaisuuden Päivästä! Muutehan sitä ei olisi huomannutkaan. Verratkaapa Ruotsalaisuuden Päivän mediakattaukseen!
Tällaista on elämämme svekokratiassa....
Suomalaisuuden päivä noteerattiin mediassa!
4
<50
Vastaukset
- sveko_valppaana
Katsokaapas ensimmäistä uutiskommenttia!
Taas joku nettisveko on ollut valppaana ja puolustanut henkisen isänmaansa kunniaa. ;-)Faktana kommentti oli sinänsä ihan ok - näin nimittäin on mutta niitä ei huomaa Ruotsissa samalla tavalla kuten meillä koska maa on alueeltaan isompi kuin Suomi.
Sinänsä hyvin turha kommentti lehdessä
Mutta et myöskään voi tietää että se oli nettisvekon kirjoittama. nimimerkin muoto viittaa enemmän suomenkieliseen.- totuusJAtehtävä
twervig kirjoitti:
Faktana kommentti oli sinänsä ihan ok - näin nimittäin on mutta niitä ei huomaa Ruotsissa samalla tavalla kuten meillä koska maa on alueeltaan isompi kuin Suomi.
Sinänsä hyvin turha kommentti lehdessä
Mutta et myöskään voi tietää että se oli nettisvekon kirjoittama. nimimerkin muoto viittaa enemmän suomenkieliseen.Fakta on myös että verrattuna pinta-alaan on Suomessa enemmän aluetta järvien peitossa kuin Ruotsissa. Suomen pinta-alasta on hieman vajaa 10 % on järvien, jokien ja lampien peitossa. Ruotsissa vastaava luku on 9%.
- tiedoksi
twervig kirjoitti:
Faktana kommentti oli sinänsä ihan ok - näin nimittäin on mutta niitä ei huomaa Ruotsissa samalla tavalla kuten meillä koska maa on alueeltaan isompi kuin Suomi.
Sinänsä hyvin turha kommentti lehdessä
Mutta et myöskään voi tietää että se oli nettisvekon kirjoittama. nimimerkin muoto viittaa enemmän suomenkieliseen.Työkseen kommentoivat nettisvekot tunnetusti käyttävät supisuomalaisia nimimerkkejä. Tiedät sen hyvin. Ja syyhän on selvä.
Nimittäin on propagandistisesti tehokkaampaa, kun pakkoruotsitusta puolustaa suomalainen eikä suru.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei142909Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1221310- 891205
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli2501056Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi511033Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk63952Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253836- 41812
- 84806
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?48763