Hallitusneuvottelujen vaiheessa on jo esitetty arvioita ministerisalkuista mutta ainakaan perussuomalaisen puolueen ministereistä ei ole julkisuudessa liikkunut mitään mainintoja.
http://yle.fi/uutiset/neuvottelulahteet_arvioivat_stubbista_elinkeinoministeri_rehnista_ulkoministeri/7989307
Todellisuudessa perussuomalaisten osallistuminen hallitukseen on vielä hämärän peitossa ja riippuu tietenkin myös Timo Soinin esittämistä kynnyskysymyksistä, osallistuuko hänen johtamansa puolue ollenkaan uuden hallituksen toimintaan!
Ministerisalkkuja jaetaan jo taustalla
PersuistaEiMainintaa
3
<50
Vastaukset 3
Siksi varmaan nuo mahdollisesti kynnyskysymyksiä aiheuttavat aiheet käsiteltiin aluksi - olisi voitu vielä vaihtaa persut pois, jos perse ei olisi ollut kaupan.
- AivanTodellakin
Sipilä on kuulemma varautunut ihan kaikenlaisiin uusiin kysymyksiin, joten mikään asia ei ole vielä lopullisesti edes lestadiolaisessa seurakunnassa kuulutettu!
- ei.mitään.rajaa
Soinin perseen alennusmyynti jatkuu ja jatkuu....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 731157
- 711112
- 66916
- 95859
- 49747
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois245734- 25649
- 72649
- 54646
- 40590