Luulin että se kaupungin kervis-asia oli jo taputeltu kun kaupunki käräjille on haastettu, mutta nythän se vasta näyttää kunnolla alkavan kervis-asian veivaaminen. Olispa hauska nähdä mitä kaupungin valtuutetut oikeasti miettivät kaupungin lakimiehen väärentämästä valtakirjasta ja valehtelusta oikeudelle.
Kaupungin päättäjät haluvat lisää kervis-asiaa
Milloin.rysähtää
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eipä mitään.Tyhjää ei kannata miettiä,nolla on nolla.
Sen sijaan pitää miettiä kaupungin ja kaupunkilaisten tulevaisuutta monelta kantilta.
Kyllä oli Jorma-Kalevi Merivirran valtuustopuhe hyvää kuultavaa. Lehterin väki kuunteli tyytyväisenä. Olisipa meillä samanlaisia rohkeita puhujia valtuustossa enemmänkin. Ei olisi kaupunki näin suossa jos kaupunki kuuntelisi järkeviä ehdotuksia.
Hirvosen Arto näytti myös hienosti osaamistaan vääntämällä rautalangasta kaupungin kervis-asian kalleuden.
Hyvät valtuustopuheet oli Hirvosella ja Merivirralla. Ei niistä Eija Anttila kirjoita sanallakaan Kymen Sanomiin, kun ne olivat niin hyviä.
Kervisen asia menee käräjäistuntojen lisäksi myös uuteen rikostutkintaan. Asia on siirretty valtakunnansyyttäjän määräyksestä ulos Kotkasta.
Asia on siirretty ulos koko Tellukselta, niinhän sinä taisit tarkoittaa???