Sipilä maalailee uutta uljasta Suomea

Radio Suomesta lähetys juuri nyt. Kovin on kaunopuheista ja korkealentoista tekstiä mitä Sipilä suoltaa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tässä ylisanoja viljelevässä "prosessissa" vuokaavioineen on se vika, että pienikin kompastus aiheuttaa syöksyn. Nyt on vedätetty niin korkealle, että alas tullaan ja lujaa.
Paljon ei pehmennä selitykseksi suunniteltu yhteiskuntasopimuksen kariutuminen (,jota ei oltu tarkoitettukaan solmittavaksi), ei auta EU-komissiolta tilattu moite taloudenpidosta. Vaaleja ennen luotiin niin rajut mielikuvat, että hirvittää. "200 000 työpaikkaa, autovero pois, ruoan ALV alas, veroja ei koroteta". Syntyi mielikuva, että rahaa jaetaan kaikille.

Joo,o

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fkmvgfds kirjoitti:

Radio Suomesta lähetys juuri nyt. Kovin on kaunopuheista ja korkealentoista tekstiä mitä Sipilä suoltaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu