"Ilmestykseni Venäjän karhusta,...

Julkaistu 3.2.2013
...Suomen kristikunnasta ja täyttyvistä profetioista Lähi-Idässä."
****************************************­**********************************
Leo Mellerin saarna Seinäjoella, vuodelta 2005.

http://www.jouko-piho.fi/211357862
4271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja taas Pihon ja Mellerin Venäjän karhuja. Näitä kyllä julkaistaan.

Mutta yritäpä kertoa kaunis ja ystävällinen näky Venäjästä, niin alkaa toisinajattelijan laumaleimaaminen mielisairaaksi ja välittömästi vedetään esiin "todisteena" toisinajattelijan "mielisairaudesta" toisen, saman nickisen henkilön vuosien takaisia sepustuksia ja laumana pilkataan toisinajattelijaa.

Tämä ei ole teiltä tapahtunut erehdyksessä. Kerroin jo heti tuolloin, kun aloititte niiden maanisdepressiivistien viestien levitystä, etten ole samainen henkilö. Olen tämän tästä toistanut sitä. Olette yhdessä, pitkästi yli vuoden tätä harjoittaneet, tietäen leimaavanne asiassa "syytöntä" henkilöä.

Te ette säälineet minua, minä en sääli teitä, olkaa keitä hyvänsä.

Äänestä
  • Sinulle on kommunismi palsta erikseen.
    Täällä emme elä sinun kommunismisi mukaan, joka on ateismia kaiken lisäksi.
    Profetiat perustuu raamattuun, joten olet väärällä palstalla.

    Äänestä

  • Xiinalle kirjoitti:

    Sinulle on kommunismi palsta erikseen.
    Täällä emme elä sinun kommunismisi mukaan, joka on ateismia kaiken lisäksi.
    Profetiat perustuu raamattuun, joten olet väärällä palstalla.

    Ja uskontohuijareille vankilat.
    Wirallista Wikipediaa:
    http://fi.wikipedia.org/wiki/Leo_Meller

    Äänestä

Kun kansakunta on hätää kärsimässä, kuten Suomi, syyllisiä tavallisesti siihen ovat mustalaiset, juutalaiset tai vaikka venäläiset.

Ei koskaan oma napa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


67gg kirjoitti:

Julkaistu 3.2.2013
...Suomen kristikunnasta ja täyttyvistä profetioista Lähi-Idässä."
****************************************­**********************************
Leo Mellerin saarna Seinäjoella, vuodelta 2005.

http://www.jouko-piho.fi/211357862

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu