Kyläpäällikkö

Miksi vain äidinkieleltään ruotsalainen valitaan taas kaupunginjohtajaksi?
Elämme vuotta 2015 ja avointa yhteiskuntaa. Otetaan paras, joka osaa myös ruotsia ja englantia.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Koska rkp jyrää ja kavander komppaa.

Äänestä

Taas ? Jouko Mäkinen oli suomenkielinen.

Äänestä

Paikallislehti pyytää lukijoita ehdottamaan kysymyksiä naamakirjassa.
Sinne vaan kaikki seuraamaan Älätulletänneturistin esimerkkiä, eli esittämään tyhmiä ja ennakkoluuloisia kysymyksiä.
Anonyymi ei tietenkään saa olla. Ei taida tämän palstan ruotsinvihaaja uskaltaa esiintyä omalla nimellään.
Osoite on facebook.com/hangonlehti

Äänestä

Olitko ehkä Rkp:n asialla?

Äänestä

Kumpi valitaan?

Äänestä
  • ruotsinkielinen

    Äänestä

  • Pätevin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Älätuletänneturisti kirjoitti:

Miksi vain äidinkieleltään ruotsalainen valitaan taas kaupunginjohtajaksi?
Elämme vuotta 2015 ja avointa yhteiskuntaa. Otetaan paras, joka osaa myös ruotsia ja englantia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu