Soini ministerinä

miten mahtaa olla Soinin uskottavuuden laita ministerinä? Soinin persoona on jotenkin epävarma ja kehittymätön. Se ilmenee monellakin tavalla kuten vaikka siinä miten Soini luettelee aiempia vastuitaan ja saavutuksiaan hakiessaan uskottavuutta teoilleen. Jos ihmisellä on uskottavuutta ei hänen tarvitse luetella missä valiokunnassa on ollut tai montako vuotta on tehnyt mitäkin. Mutta katsokaapa Soinin vakuuttelua joka tilanteessa. Se epävarmuus paistaa kilometrien päähän juuri em. tekojen takia. Ja tämä kaikki yritetään vielä peittää niillä röhönauruilla ja sutkauksilla. Meneekö Soini ulkomaille ministeritapaamisiin puhumaan itsestään ja saavutuksistaan vai puhumaan Suomen ja Euroopan asioista?Pelkään pahoin että narsisti ei osaa puhua kuin itsestään.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Miksi se uskottavuus olisi huonompi kuin on ollut pj;nä.
Ei taida montaakaan puoluejohtajaa ollut, joka olisi kasvattanut pienpuolueesta noin nopeasti yhden suurimmista. Se on perustunut oikeastaan pelkästään Soinin uskottavuuteen.
Miksi siis ei uskottavuus riittäisi ministerinä, siinä kuin "ensikertalaisen ja märkäkorvan" Sipilän, tai jo töpänneen mikki hiiren Stubbin ?

Äänestä
  • Soini ei ole kovin smartti Sipilään verrattuna. Myös alkoholi saattaa olla aiheuttanut jotakin nupissa.

    Äänestä

Miksi Soini on noin pullukka?

Äänestä
  • Soini puurtaa ja tekee töitä. Isänmaan asialla. Siinä ei ehdi laskea suupalojaan. Narsismi kaukana.

    Äänestä

  • töitä-isänmaan-asiall kirjoitti:

    Soini puurtaa ja tekee töitä. Isänmaan asialla. Siinä ei ehdi laskea suupalojaan. Narsismi kaukana.

    Ja pitäisikö tuo paskanjauhanta muka uskoa??!

    Äänestä

Pers'narsu.

Äänestä
  • Vai nars'persu?

    Äänestä

Kyllä paavinuskoinen petturipersu on aivan soppeli lestatalebani Sipilän JOOMIEHEKSI, jolle keskikalja-Sipi ei salli ainoatakaan omaa mielipidettä.

Äänestä

SOPII ÄÄNESTÄÄ KREMLINPUNAISTA ARHINMÄKELÄ TAI KOKOOMUSLAISTA VILLE NIINISTÖÄ JA ISLAMINVIHREÄÄ JOS EI PERUSSUOMI KELPAA vai luuletteko että IPU MUUTOSPUOLUE TAI SKP AUTTAA TEITÄ MAMUJEN TORJUNNASSA nollalla edustajallaan???

Miksi valitatte, miksi että tehneet PERUSSUOMELLE VAALITYÖTÄ NIIN ETTÄ SOINI OLISI SAANUT MÄÄRÄTÄ HALLITUKSEN OHJELMAN EIKÄ TUULLIVIIRI-SIPILÄ???

SIPILÄ ON HEINÄHATTU TUULIVIIRI MUTTA SEN VERRAN OIKEASSA SUUNNASSA NYT ETTÄ VANHANEN AIKANAAN SANOI ETTÄ VAALEILLA EI VOIDA VAIKUTTAA MAAHANMUUTTOPOLITIKKAAN JA NYT ON HALLITUKSELLA MAAHANMUUTTOPOLIITTINEN OHJELMA

Soinin tarkoitus on saada täyden palvelun puolue jossa on

- paljon kansanedustajia

- suomenoloissa isohko eu-ryhmä joka on yhteistyössä maailman johtavien poliitiikkojen kuten David Cameron ja Angela Merkel kanssa

- saada 5 kansanedustajaa ministereiksi ja heidän avustajikseen, joista sitten kasvaa johtavia poliitikoja Perussuomeen Soinin työn jatkajiksi

Perussuomalaiset ovat ainoa puolue joka saa rajoitettua mamutusta pakkoruotsitusta ja eu-tukemista

Stubb on hyvin vaarallinen mamuttajille sillä hän on kaikkien kaveri ja tukee Soinia kuin köysi hirtettävää eli niin kauan kuin he ovat yhdessä hallituksessa taistelemassa vihreitä ja kommunistivasliittolaisia vastaan

Sipilä on surkea tuuliviiri joka nyt on jotain mieltä jostain koska Keskustalla ei ole tulevaisuutta tavoitteita eikä mitään tekemistä EU:ssa kun muualla ei ole maalaisliittoja enää kehitysmaita lukuunottamatta

https://www.suomenuutiset.fi/hallitusneuvottelijat-julkaisivat-eu-ja-maahanmuuttopolitiikan-yhteiset-linjaukset/

https://www.suomenuutiset.fi/komission-esittamalle-taakanjaolle-taystyrmays-eu-ei-jatkossakaan-paata-suomeen-tulijoista/

Äänestä

Ei saa räksyttää, eihän:)

Äänestä
  • Soini on potra, että riittää sitten persettä mitä myy Sipilälle ja Stubbille?

    Äänestä

Kopioin tähän Sipilän antamat hallitustunnustelukysymykset toisaalta

Oletteko lukeneet ne? Onko kommentteja

Sipilä kysyi esimerkiksi:

kun googlaan taamir fareed tulee Mauri Pekkarisen kuva ja tuulimyllyhuijauskuva, miksi

http://www.bing.com/images/search?q=taamir fareed&qpvt=taamir fareed&qpvt=taamir fareed&FORM=IGRE

hakukonevaihto ei auta aina tulee Pekkarista taamir fareed -haulla

https://www.google.com/search?q=fareed&biw=970&bih=495&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=uxQ-VdKQOMWfsAHTr4CABA&ved=0CAcQ_AUoAg#tbm=isch&q=taamir fareed&spell=1

Sitten on toinen kysymys, kun haen feisbookissa

tuulimari fareed tuleekin tuulimari pekkarinen

https://www.facebook.com/tuulimari.pekkarinen

onko mun koneessa virus tai bakteeri???

ja sit vielä yks juttu, jos mä googlaan

jättikauppa täysi susi

niin taas alkaa sama alusta, tulee Pekkarinen

jatkuvasti teki mitä tahansa???

onks tää enää mitään laitaa ja auttaisko jos laittais

paskalakia tai talvivaaraa tai fennovoimaa

hakukoneeseen vai meniskö kone noista tukkoon???

Äänestä

Tuskin vaalimenestystä olisi tullut ilman uskottavuutta. Häviävät itkevät katkerasti, muttei itku politiikan markkinoilla auta.

Äänestä
  • Aina löytyy höynäytettäviä tuollainen 17% äänestämässä käyneistä. Se riittääkin Soinille soinisäätiön paisuttamiseen ja umpinarsistiseen, törsäilevään elämäntapaan. Köyhille jää Soinin jäljiltä vain luu kouraan ja heiltä viedään tuhkatkin pesästä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ministerikövai kirjoitti:

miten mahtaa olla Soinin uskottavuuden laita ministerinä? Soinin persoona on jotenkin epävarma ja kehittymätön. Se ilmenee monellakin tavalla kuten vaikka siinä miten Soini luettelee aiempia vastuitaan ja saavutuksiaan hakiessaan uskottavuutta teoilleen. Jos ihmisellä on uskottavuutta ei hänen tarvitse luetella missä valiokunnassa on ollut tai montako vuotta on tehnyt mitäkin. Mutta katsokaapa Soinin vakuuttelua joka tilanteessa. Se epävarmuus paistaa kilometrien päähän juuri em. tekojen takia. Ja tämä kaikki yritetään vielä peittää niillä röhönauruilla ja sutkauksilla. Meneekö Soini ulkomaille ministeritapaamisiin puhumaan itsestään ja saavutuksistaan vai puhumaan Suomen ja Euroopan asioista?Pelkään pahoin että narsisti ei osaa puhua kuin itsestään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu