Harmaa talous ajoi Suomen kreikantielle

Peli on jo pelattu.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

www.velkakello.fi

Äänestä

Pelurit kuppasi yhtiöiden varat osakeleikeillään. Siinä meni pankit, Wärtsilä, eräät paperitehtaat, kaivostoiminta. Miljoonat taskuun. Sitten myivät Talvivaaran parilla eurolla ja nyt sieltäkin on kupattu jo muutama sata miljoonaa.

Äänestä

tietää kurjuutta Suomeen.

Äänestä

ok.

Äänestä

sitä saa mitä tilaa...

Äänestä

Kokoomus, kepu ja rkp rakastavat harmaata taloutta ja halpatyövoimaa.

Äänestä

Kokoomus ja kepu ajavat sammutetyin lyhdyin ja vetävät Soinia korvista perässä.

Äänestä

Kepu pettää AINA.

Äänestä

Heikot hallitukset, vahvat ay-liikkeet ajoi Suomen Kreikan tielle, josta ei enää paluuta ole aikoihin.

Äänestä

Palkka-ahneus alkoi valtion korkeista virkamiehistä joten turha syyttää ayliikettä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dsmnbhsvf kirjoitti:

Peli on jo pelattu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu