Uusi kansallistauti leviää Venäjällä?

Aiemmin vainoharhaisuus on ollut vakavin kansallistauti Venäjällä, mutta nyt tilanne on muuttunut. Paha vainoharhaisuus tekee tietysti naapureiden elämän helvetiksi, mutta tauti ei suoranaisesti tappanut ketään, vaan kuolemat tapahtuivat välillisesti muiden vainoharhaisten henkilöiden (esim. Stalin) toimenpiteiden kautta.

Nyt Venäjän uudeksi kansallistaudiksi on tullut AIDS, joten alamme kohta päästä vainoharhaisista venäläisistä lopullisesti eroon. Kyllä sieltä Venäjältä kuuluu joskus hyviäkin uutisia.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015051419688829_ul.shtml

5

113

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SeAvarakatseinen

      Tulipa mieleen onko Lännen ja EU:n pakotteilla vaikutusta tässä yhdensortin ihmiskaupassa?

      Bride.RU | Russian brides | Russian women | Russian girls
      http://www.bride.ru/ph/htcgi/ladies/in-silver/index1.html

      Tarjous on jo niin halpa , että "HOPPEE-gallerian naisiin saa yhteyden jo ihan ilmaiseksi!
      Tässä taanoin oli kovin tarkka tautitarkastus Suomesta venäjänpuolelle matkustaville.
      Mitenkä NUO listatut ja kuvatu x-rouvat ja neidit? .. tarkastetaan EU;n ITÄ- RAJALLA ? Kova tuntuu olevan hinku päästä LÄNTEEN ; hopeaisia naisia on listattu toista tuhatta (= >1000) ja noita kullitettuja (Gold) on alun kolmatta sataa....

      Venäläisessä salailun kulttuurissa, mitä R Y S S Ä T ovat vuosikymmenien ajan kehitelleet, on tietysti S-P (ven.)-tautien leviämien ilmiömäisen nopeaa.

      Rajan takainen tilanne Sortavalassa?

      A-studio: Itärajan seksiturismi ja HIV-tilanne - YouTube

      https://www.youtube.com/watch?v=0Dtf2Z2D10E

      Karjalan palautuksen jälkeen riittää monensorttista siivottavaa.....
      Kaikenlaiseen täytyy varautua ja hakea EU-avustuksia.

    • SeAvarakatseinen
      • Onnistuneet kommentit?

        Taisinpa eilen illalla laittaa palstalle onnistuneita kommentteja, koskapa Pietarin trollitehtaan väki on tänään näin ahkerasti laittanut vieritysviestejä. Eivät taida venäläiset ammattikirjoittajatkaan tykätä siitä, että Stalinin epäonnistuneista ( apinoiden hyvälaatuinen sperma loppui kesken) risteytyskokeista vielä puhutaan. Taitaa se olla pojille melkoisen arka paikka?


      • SeAvarakatseinen

        Esko Kivikosken tavoin: "KYLLÄ!"

        Osuitpa (taas) R Y S S I E N hallintoa siihen pahimpaan kipupisteeseen.
        Trolli tehdas ryhtyi suorastaan suoltamaan sontaansa, että asialliset avaukset jäisivät vähintäänkin kakkossivulle.

        Osasit myös ennustaa! tämä HIV / AIDS kansantauti leviääkin R Y S S I E N huippu-johdon (Vl.Putin) suosiollisella avustuksella; ettei vain ihan määräyksellä, koko venäläisen, kokeilevan koulunuorison keskuuteen .

        Aids-keskuksen johtaja: "Putinin politiikka syynä kasvavaan HIV-epidemiaan"

        http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015051719706997_ul.shtml

        Vl. Putin tavoittelee Stalinin aikaista kommari-ihannetta, jolloin kaikki naisetkin (Tavara= Tamara) olivat yhteisiä.


      • Täydellinen paniikki

        Kylläpä muutamien viimeisten päivien aikana kirjoittamani osuvat kommentit ovat saaneet Pietarin trollitehtaan täysin sekasortoiseen tilaan. Täydessä paniikissa pojat yrittävät kirjoittaa toinen toistaan huonompia vieritysviestejä palstalle, jotta meidän asiallisempien kirjoittajien terävät Venäjä-analyysit saataisiin alemmaksi. Täysin turhaa on trollareiden työskentely, sillä me vanhat viisaat evakot tiedämme, miten huonolla tolalla kaikki asiat Staputlerin äärinationalistisella Venäjällä nyt ovat.

        Karjala saadaan siis pian takaisin, sillä Venäjän lopullinen romahdus on jo alkamassa. Kanada tyrmäsi jo täydellisesti Venäjän jääkiekkojoukkueen, ja kohta sama meininki jatkuu kaikilla muilla aloilla. Täytyykin ottaa kunnon ryypyt asian kunniaksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      665
    2. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      90
      649
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      32
      599
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      16
      578
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      38
      537
    6. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      49
      511
    7. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      63
      506
    8. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    9. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      479
    Aihe