Homma-forumilla vaietaan Halla-ahon takinkäännöstä

Uppoava_Länsi

Homma-forumilla vaietaan Halla-ahon takinkäännöstä. Yleensä hommailijat ovat heti kärppänä kehumassa Haala-ahon uusia scripta-merkintöjä. Nyt on hiljaista. Eivät taida hommapersut osata oikein suhtautua tähän uuteen tilanteeseeen.

15

<50

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maksetut taputtajat vaikenivat.

      • joskus-nukutaankin

        Persut ovat työhaluisia. Useimmat ovat jo menneet nukkumaan, että jaksavat aamulla lähteä töihin ja muille asioilleen.


    • Isä_Timo

      "Kun Mestari pettää, mitä jää jäljelle?"

      Isä Timo

    • helmiä-sioille

      Kovastipa siellä homma forumilla päivystät. Voisit opetella lukemaankin.
      Halla-aho kirjoitti scriptinsä vasta tänä iltana. Kunnon väki alkaa jo siirtyä yöpuulle, että jaksaa mennä töihin. Ei ne sun takia viitsi päivystää.

      • Uppoava_Länsi

        Homma-forumilla näyttää olevan aika paljon sellaisia päivystäjiä, jotka kirjoittelevat innokkaasti pitkälle aamuyöhön ja aamuun asti. Että se niistä työhaluisista ja -kykyisistä hommailijoista.

        Ja tottakai seuraan hommailijoita nyt, kun on paras viihdesesonki meneillään. Takinkääntöjen selittely on parasta viihdettä - ja sitä on totisesti luvassa paljon.


      • Perssoni

        Halla-ahon kirjoitus on ollut luettavissa jo alkuillasta. Ainakin aina niin luotettava Suomen Uutiset kertoi siitä jo puoli kuuden maissa tänään.


      • VirsutPettuun

        Yleensä imaami halla-ahon pyhää sanaa kommentoidaan vaikka neljältä aamulla. Mutta nyt ei jostain kumman syystä...


      • Uppoava_Länsi kirjoitti:

        Homma-forumilla näyttää olevan aika paljon sellaisia päivystäjiä, jotka kirjoittelevat innokkaasti pitkälle aamuyöhön ja aamuun asti. Että se niistä työhaluisista ja -kykyisistä hommailijoista.

        Ja tottakai seuraan hommailijoita nyt, kun on paras viihdesesonki meneillään. Takinkääntöjen selittely on parasta viihdettä - ja sitä on totisesti luvassa paljon.

        Hehe... Vois itsekkin jossain vaiheessa vilkaista.


    • dff34

      Puoleenyöhön mennessä Hommalla oli kaksi kommenttia Halla-ahon takinkäännöstä. kahdesta kommentista toinen ei liittynyt mitenkään itse aiheeseen.

      Toinen sen sijaan oli mielenkiintoinen. Siinä selitettiin Halla-ahon selitys hyväksi ja oikeaksi eli kehuttiin Mestarin tapaan persujen takinkääntöä. Lisäksi siinä kehotettiin kaikkia hallitusohjelman maahanmuuttolinjauksiin tyytyväisiä olemaan metelöimättä asialla, etteivät vihervasurisuvakit oivalla, kuinka suuren vyörytysvoiton hommapersut saivat hallitusohjelmaneuvotteluissa.

      NE TEKEE SEN AIVAN ITSE.

    • Antipersuntyperyys

      Homma-foorumi kiinnostaa vain antipersun tasoisia matala otsaisia häiriköitä.

      • VirsutPettuun

        Jaa, siis suuri osa persujen kannattajista on matalaotsaisia häiriköitä. Ja jopa suuri osa persujen eduskuntaryhmästä.


    • Uppoava_Länsi

      Halla-ahon takinkäännöstä toettuaan hommapersut eivät ole suinkaan ryhtyneet arvostelemaan Mestaria, vaan käyvät joukolla PÄIVI RÄSÄSEN kimppuun.

      Takinkääntäjähommailijat kääntävät siis keskustelun muualle, etteivät joutuisi keskustelemaan joukkonsa ja itsensä pettäneen Halla-ahon touhuista.

      • Soinin kannalta rasistisiipi oli ennen hyödyllinen, mutta nykyisin se on rasite.

        Terve kansallinen itsekkyys = Kaveri jätetään, kun siitä ei enää ole hyötyä.


      • Näinköhän Halla-ahosta tulee eräänlainen toteemihahmo, jonka nimeä ei saa enää turhaan mainita, kun muuten jouduttaisiin rasistipersujen kannalta kiusalliseen keskusteluun?


      • pepep kirjoitti:

        Näinköhän Halla-ahosta tulee eräänlainen toteemihahmo, jonka nimeä ei saa enää turhaan mainita, kun muuten jouduttaisiin rasistipersujen kannalta kiusalliseen keskusteluun?

        Mainittu hahmo ulkoistettiin eduskunnasta europarlamenttiin juuri siksi, että hallitusneuvotteluita voitaisiin käydä edes hiukan uskottavammin. Katsotaan mihin se riittää. Eerola teki tänään jo itsestään klovnin, kun Soini ei ollut lastenvahtina.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1319
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1216
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      967
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      813
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      713
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      589
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      29
      516
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      510
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      468
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      455
    Aihe